Upitan šta su ti napadači rekli građanima koji su bili u toj prodavnici, Voja je rekao da su oni nešto vikali.
Vučićevi kriminalci oteli opozicionara, pretukli ga i zlostavljali
Voja Zdravskovski, aktivista Zbora Rakovica, koji je nedavno bio napadnut i otet na nekoliko sati u Resniku, ispričao je šta se dešavalo te večeri. On je rekao da su ga u vozilu, u koje su ga ubacili te večeri i odvezli u nepoznatnom pravcu, tukli sa vremena na vreme i da su mu pretili, kao i da su ga napadači terali da se snima kako priznaje da poseduje narkotike.
„U trenutku sukoba ja sam nakon što se desio napad na nas trojicu, pobegao u Univereksport, očekujući da ću tamo biti na sigurnom, ali su me oni izvukli, njih pet-šest-sedam, ne znam ni ja koliko ih je bilo. Izvukli su me iz Univereksporta oko 21 sat, ne znam koliko je bilo, bez ikakvih maski i bez ikakve potrebe da se sakriju. Izvukli su me odande i posle toga pretukli ispred radnje i ubacili u kola i odvezli u nepoznatnom pravcu, tako da sam bukvalno strahovao za život, gde ću završiti i šta će biti sa mnom“, ispričao je aktivista Zbora Rakovic.
„Sećam se da su posle, kada smo izašli iz Univereksporta, vikali nešto u fazonu kao hvatamo pedofila i tako neke priče da bi valjda ublažili to što rade“, rekao je on.
U vozilu su, u koje su ga ubacili nakon što su ga pretukli i odvezli u nepoznatnom pravcu, kako tvrdi Voja, pretili i tukli ga sa vremena na vreme.
„Tražili su informacije kako smo organizovani, ko nas plaća i tako dalje. Tu su konstantno bile neke pretnje, te kako će to biti zbog napada na službeno lice. Posle toga kada su me odvezli u nepoznatnom pravcu i kada su me izbacili na tu livadu, tu su krenuli još sa pretnjama i pored toga je bilo da su me snimali, odnosno terali su me da se snimam kako ja priznajem da posedujem narkotike i kako je to njihov dokaz da zbog toga mogu da me terete“, ispričao je Voja.
Aktivista je naveo da su ga posle vozili i pretili da će ga voditi u PS „29. novembar“.
„Ali onda se desio trenutak da su oni saznali da su njihova imena objavljena i da će ekipa N1 doći da snimi prilog o tome, pošto su gledali u moj telefon i tada su malo promenili priču i rekli da samo ne dajem nikakve intervjue i da sve može da prođe u redu, samo da ne širim priču i da ne objavljuju njihova imena“, ispričao je pretučeni aktivista Zbora Rakovica.
Na pitanje da li je tačno da su pokušali da ga podmite, aktivista Voja je rekao da to „nisu predstavili kao mito, ali da to može tako da se tumači“.
„Oni su rekli da je to kao nadoknada za to što su mi polomili naočare i izbili patike“, naveo je on.
Aktivista Voja je ispričao da se on i dalje oseća psihički izmoreno i da je i dalje pod traumom.
„Fizički se posledice i dalje vide. Ono i dalje malo strahujem zbog svega što sada može da usledi… Srećom, povrede nisu neke dugoročne, nema krvarenja i unutrašnjih preloma, tako da sam sa te strane prošao dobro“, dodao je on.
Podsetimo, aktivista Zbora Rakovica Voja podneo je krivičnu prijavu protiv osoba koje je prepoznao kao napadače, kazao je ranije za N1 njegov advokat Vladimir Tupanjac.
Vučić: Dvojica pokušala da skinu transparent „Srbija pobeđuje“, pa molili da ne završe u Dunavu
Da iza nasilja na ulicama stoji lično Aleksandar Vučić potvrdio je i on sam lično. Naime, Vučić je danas izjavio da su dve osobe u petak sa Žeželjevog mosta u Novom Sadu pokušale da skinu transparent „Srbija pobeđuje“, koji kače pristalice Srpske napredne stranke (SNS), kao i da su nakon toga „molili da ih ne bace u Dunav“. Rekao je da su se „odnosi na ulici“ u Srbiji promenili.
„Došla dvojica juče, pa su molila da ih ne bace u Dunav. Hteli da skinu zastavu ‘Srbija pobeđuje’ na Žeželjevom mostu u Novom Sadu. Bukvalno – ‘Samo da ne završimo u Dunavu’. Srećom nisu“, rekao je Vučić novinarima prilikom obilaska Sremskog okruga.
Prema njegovim rečima, politički protivnici uglavnom više ne napadaju aktiviste SNS, već „uglavnom beže kao đavo od krsta“.
„Napadnu (naše aktiviste) jednom u deset dana. Ne čuva nas policija i ne služimo se mi policijom. Uglavnom je policija tu da njih čuva, i hvala Bogu da je tu. Promenilo se sve, oni koji su nekada jurili i lovili ljude, sad uglavnom gledaju da ne budu lovina. Na ulici se sve promenilo, sve je drugačije“, kazao je Vučić.


































stop naprednoj korupciji
Privatna sns država.
Da bog da promena sistema bila kao 45, da im se sve oduzme i nima i široj familiji i kumovima, zabrani i njima i deci da se bave ikakvim poslom koji država plaća.
Sve je dozvoljeno članu sns,simpatizeru,zakonski imaju pravo!
Po ulicama ih treba juriti, pljuvati u lice pred decom i unucima. Da im na čelu ostane naprednjacki žig do kraja njihovih bednih života. Da im potomci znaju kakva su bagra bili za života…
Izbori su pokradeni,placeni batinaši su punili kitije,zato nam je narod skoro dve god na ulici.Naprdnjaci su uzjahali na pokradenim glasovima,jos se hvale milionskom podrskom.Kradu,lažu i još biju svoju omladinu a neke njuške ibabuskare 35god na funkcijama.Proklet bio i sedmo koleno ko glaso i podržavo sns lopuže.