Srbija priča o Čačaninu: Dao svoje vozilo nepoznatom čoveku da bi stigao na predavanje
Pihoterapeut Nedeljko Rvović iz Novog Sada objavio je na svom FB nalogu šta mu se desilo na putu ka Raški što je izazvalo veliku pažnju javnosti, pre svega zbog izuzetnog gesta jednog Čačanina. Naime, njemu se u Čačku pokvario automobil, a jedan naš sugrađanin dao mu je ključeve svog automobila kako bi stigao na vreme i održao predavanje pred 300 učenika. Njegovu objavu prenosimo u celosti.
Danas mi se desilo nešto što me je duboko dirnulo.
Krenuo sam za Rašku, kod Kopaonika, gde je trebalo da održim predavanje deci u jednoj školi. Predavanje je bilo zakazano u bioskopskoj sali, pred oko 300 dece.
Krenuo sam svojim kolima, sam.
I negde kod Čačka — auto staje. Problem sa strujom. Alternator ne puni. Ko je imao takav kvar, zna šta to znači: auto može još malo, ali vrlo brzo ostaje bez snage.
Nekako sam uspeo da nađem auto-električara.
Zamolio sam čoveka da pogleda auto i pitao ga, skoro molećivo, da li postoji bilo kakva šansa da se to popravi za 45 minuta, jer kasnim na predavanje i moram da budem u Raški za dva sata.
Čovek je izmerio, pogledao, rekao mi iskreno:
„Alternator je. Ne puni. Nema šanse da se ovo završi tako brzo.“
I stvarno nije mogao. Imao je i svoje obaveze. Trebalo je da ide kod zubara. Pokušao je da nađe rešenje, da pozove nekoga, ali bilo je jasno — od popravke za sat vremena nema ništa.
Ja sam već u glavi prihvatio da je jedino što mogu da uradim da ostavim auto i pokušam da nađem nekoga ko bi me odvezao do Raške.
Pozvao sam prijatelja iz Raške i krenuo da objašnjavam situaciju.
Majstor je čuo taj razgovor.
Ništa nije rekao.
Otišao je do svoje kuće, vratio se svojim ličnim automobilom, dao mi ključeve i rekao:
„Evo ti auto. Idi. Ne poznajem te, ali vidim da ti je važno. Vidim da žuriš. Ostavi tvoj auto ovde, ja ću videti da ga sredim. Sutra dođi, pa ćemo završiti.“
Ostao sam bez reči.
Čovek koga sam video prvi put u životu daje mi svoj auto.
Ne samo to.
Napunio je gorivo. Napunio je plin. I na kraju me pita:
„Da li ti treba neki dinar do tamo? Da imaš, ako ti zatreba.“
U tom trenutku sam samo stajao i gledao čoveka.
Ne zato što nisam znao šta da kažem, nego zato što se neke stvari ne mogu odmah obraditi rečima.
U svetu u kom često slušamo koliko su ljudi otuđeni, sebični, grubi, sumnjičavi, desi se jedan ovakav čovek i podseti te da dobrota nije nestala.
Samo je ponekad tiha.
Ne reklamira se.
Ne traži aplauz.
Ne pravi veliku priču od sebe.
Samo se pojavi onda kada je nekome teško.
I pruži ruku.
Danas sam na vreme stigao do dece.
Održao sam predavanje.
Ali mislim da sam danas, pre tog predavanja, i sam dobio jednu važnu lekciju.
Da čoveka ponekad ne spase sistem.
Ne spase plan.
Ne spase organizacija.
Nekad ga spase drugi čovek.
Jedan nepoznat čovek.
Na pravom mestu.
U pravom trenutku.
Sa dovoljno srca da kaže:
„Vidim te. Razumem. I pomoći ću ti.“


































Auto elekričar Nenad
Pre svega čovek a posle toga prvoklasni majsto.
Kakav čovek. BRAVO! Ima nade za nas.
Objavite ime i prezime coveka..
Auto elektricar Nenad 032. Anicic Nenad
Autoelektrika Nenad 032. Nenad Anicic
Vecina je taka ali ovaj olos pokusava da nas prikaze kao laose da bi i dobri poveroval
Život lep zbog takvih ljudi.🍀❤️
Mnogo ima dobrih ljudi!Oni to rade zbog sebe jer ce se njima duplo vratiti kad tad.Bravo za takvog coveka!O njima treba pisati.
Neka ti Bog podari zdravlje i srece,DOBRI COVECE!!!Ima nade za bolje sutra u Srbiji!!!
Da je vise ovakvih ljudi daleko bi smo dogurali kao narod.
Lepo bas lepo. Ima dobrote u ljudima samo treba ta iskra dobrote plane. A to ce se desiti kad Srbija bude slobodna zemlja. Bravo majstore.
…SVAKA CAST MAJSTORE,,,♥️🇷🇸
Takvi smo mi Srbi. Drugi mogu da pričaju šta god hoće.
Nismo takvi mi Srbi. Takav je majstor Nenad!
Auto-elektricar NENAD Anicic, odmah su ljudi iz okruzenja znali ko je majstor.
Svaka cas za autoelktricara!Bore Ristanovic
Svaka cas za autoelktricara!Bore Ristanovic Zlatibor
Šuki i Nenad ponos Čačka
Svaka čast !!!
Svaka čast !!!
Svaka čast !!!
Pre koju god kod Ljiga mi legne guma,nemam rezervu a sprey ne pomaze. Zaustavi se ČOVEK i da mi rez tocak. Pitam da platim da vratim-rekao mi VOZI I DA ZNAS DA IMA DOBRI LJUDI U SRBIJI.
Svaka cast za majstora. Takve ljude treba promovisati.
Svako dobro delo vidi Bog.. Ne treba razglas
Dobro je. Nismo bas toliko otisli u nepovrat. Bravo za ljudinu👏
Ništa neobično da ti pomogne neko koga ne poznaješ.Meni se u BG desila blokada točka na Opel idi i to na samoj autokomande.Policija je imala razumevanja i nekako sam se dovukao do benzinske pumpe.Pokušavao sam kod svih majstora niko nije želeo ni da čuje da dođe i otkloni kvar. Međutim tumarajući po okolnim ulicama slučajno sam se požalio čoveku koji se zove Dragan i koji radi u građevinskoj firmi.Kada je čuo kakav je problem u pitanju odmah je pošao samnom do auta i vrlo brzo rešo problem.Za njega mogu da kažem jedino da je iz Leskovca Ida mogu ovim putem da ga pozdravim i da mu se još jednom zahvalim.Jedva sam nekako platio hiljadu dinara mada sam želeo da mu platim mnogo više. Hvala Dragane.
Svaka cast majstore,a mi ostali da se zapitamo dal smo nesto slicno uradili
Pozdrav majstoru veliki covek i Bog sve vidi ziveo
Bravo za majstora,prava procena i odlican postupak!
Saslusao razgovor i pravilno procenio da da svoj auto nepoznatom coveku!
Bravo za majstora,prava procena i odlican postupak!
Saslusao razgovor i pravilno procenio da da svoj auto nepoznatom coveku!
Zemljaci se lako dogovore!
I mojoj drugarici i meni pre mnogo godina otkazu brisači a sprema se kiša.
U Čačak svratimo u prvi servis, skinu druga kola koja su radili i nama završe da bezbedno krenemo za Bg.Sve to se desilo u blizini pumpe u ulici Bate Jankovica…Ljudina čačani