Postavljen novi načelnik PU Čačak
Министарство унутрашњих послова саопштава да је решењем директора полиције за начелника Полицијске управе Чачак постављен потпуковник полиције Владан Гојковић.

Foto: Epicentar press
Рођен је 1979. године, завршио је основну школу и Гимназију у Ивањици, а 2002. дипломирао на Полицијској академији у Београду.
Радни однос у Министарству унутрашњих послова Републике Србије засновао је 2003. године, а функцију помоћника командира Полицијске испоставе обављао је до 2011. године, када је постао официр одељења полиције.
Од 2020-2023. године био је координатор у Полицијској управи Чачак, док је од 2021-2024. био дисциплински старешина. Такође, био је заменик начелника Одељења полиције и командир чете ИЈП од 2023-2025. године.
Потпуковник полиције Гојковић је био руководилац пројекта „Основи безбедности деце“ на нивоу Полицијске управе Чачак, учествовао је на више инструктивних семинара у области спречавања насиља и недоличног понашања на спортским приредбама, а 2018. године награђен је и захвалницом Министарства унутрашњих послова Републике Србије за постигнуте резултате у области безбедности.
Ожењен је и отац двоје деце.
Како сазнајемо, ускоро ће бити смењен и Радосав Бошковић, начелник Саобраћајне полиције ПУ Чачак. Kao могући наследник спомиње се Никола Ласица, који је дуго у саобраћајној полицији. Наш извор каже да се већ дуже време траже нови људи, лојалисти, који су спремни да крше закон и буду агресивнији према грађанима који протестују. То је до сада и била једна од већих замерки сада већ старом начелнику ПУ Чачак Драшку Даријевићу.
Према незваничним најавама следи и смена Милована Кнежевића, начелника ПУ Ужице који по свему судећи није показао довољно лојалности владајућем режиму у Србији, упркос бруталности ужичке полиције у данима гласања на локалним изборима у Бајиној Башти и Косјерићу, као и приликом појединих дана када су грађани Ужица протестовали на улицама.
_____________________________________________________





































Hvala Bogu da su postavili pravog coveka!
u Srpskoj policiji nema pravog coveka… svi pravi su odavno sklonjeni!
Nek dovede malo policajce u red kao sto je on.Sa srecom
Vrlo zanimljiva prezimena
Ima li ko da je iz Cacka?
Nema ni iz Srbije sve kosovari i bosanci
Ima li neko da je ostao da živi u Ivanjici ili su se svi odroni skotrljali u Čačak ?
Darijevic je smenjen što je udario čoveka demonstranta pesnicom u stomak a ništa mu nije polomio. Sledeći koji dođe moraće da bije baš dobro da bi avanzovao.
Ne moze ovde neko drugi sem s Kosova, Ivanjice i slicnih krajeva. Bili bi iznenadjeni da je neko koga poznajemo, iz ovog grada rodom. Uostalom kad ste videli nekog cestitog i karakternog da je napredovao u policiji. Kad se oni obicni ponasaju ko ulicari samo u uniformi, sve je jasno. Mnogi ne znaju uctivo da se obrate gradjaninu, objasne problem, postupak itd.
Očekivao sam da bude neki Cimeša,Bratuša,Šuput,Prlja,Popara ili Brdar. Ipak smo dobro prošli.
Mogu da postavljaju koga hoće, znamo da je to jos krcunaska jazbina, antisrpska, antigradjanska.
Lepo upitah danas kad sam išla da podnesem krivičnu prijavu, više službenika policije: šta se ovo kod vas danas dešava, ko da vam je uleteo neki bug u intranet- svi kao ništa, malo težak dan pred kišu, a ono sve drugče!
Nema vise Cacana,svi su pobegli..Ostali ovi grljasi i ovi sto prave zgrade(sto bi mamu prodali za saku eura) i doseljavaju ovakve koji nisu semafor videli,kamoli kruzni tok-auto-put…Grad nam je unisten fizicki,moralno itd..
U Cacak samo 15 dana godisnje,to mi je dovoljno da ne gledam ovakve njuske..
Ne moras ni tih 15 dana da budes kad ti sve smeta.