Prethodni članak
Kraljevo uz novosadske studente
Večeras je u Kraljevu održan masovni protest podrške Jeleni Kleut i studentima Filozofskog univerziteta u Novom Sadu povodom sinoćnih dešavanja kada je intervenisala policija u prostorijama fakulteta i nasilno izvodila studente.
Na skup je pozvala udružena opozicija grada na Ibru, uz dogovor da govornici budu studenti.
Skup je počeo na Trgu srpskih ratnika, a ubrzo se formirala velika kolona koja je zaustavila saobraćaj u ul. Vojvode Putnika, nakon čega se zaustavila ispred zgrade Policijske uprave Kraljevo, odakle su glasnim skandiranjem učesnici iskazali nezadovoljstvo radom policije.
Jedna od studentkinja održala je govor istakavši da je autonomija fakulteta narušena i da još jednom pokazano kako država postupa prema onima koji se suprotstavljaju osvetničkim i nezakonitim odlukama.
–Nećemo trpeti pretnje, zastrašivanja i pritiske. Niti ćemo dozvoliti da strah zameni znanje, a nasilje argumente. Policiji nije mesto na fakultetima – poručila je studentkinja.
_________________________________________________________________________






































Е јесу били масовни,град 120000 хиљада становника а на протесту нема будућих гласача ни за пола месне заједнице у неком мало боље насељеном селу.
Baš je bio masovna 500 ljudi više se okupi na seoskoj utakmici