Advokati obustavljaju rad, uz minimum procesa rada. Odluka o obustavi stupila je na snagu danas u 12 časova.
Ponovo imamo političke zatvorenike, Vučićev teror sve žešći
Upravni odbor Advokatske komore Srbije (AKS) doneo je odluku o stupanju u trodnevnu obustavu rada, nakon odluke o određivanju pritvora njihovom kolegi Radovanu Novakoviću.
Ispred Osnovnog suda u Užicu u toku je protest građana zbog određivanja pritvora Radovanu Novakoviću, Pavlu Cicvariću, Aleksi Nikoliću, Dejanu Ćosiću, Vladana Sinđiću, Marku Radovanoviću i Branku Nikoliću, profesoru koji je u bolnici jer mu je posle privođenja pozlilo jer upravnik zatvora nije dozvolio da primi terapiju. Praktično, celokupna opozicija u Užicu od danas je u zatvoru.
Advokat Mihajlo Krstić najavio je podnošenje žalbe na odluku o pritvoru za sedmoricu uhapšenih u Užicu, rok je tri dana, ali da nije veliki optimista u tom pogledu.
„Jedini način za sada je da se borimo vainstitucionalno, blokadom sudova, i da institucije konačno shvate da treba da rade i misle svojom glavom, a ne da im naređuje izvršna vlast“, rekao je on.
Skup je najavljen kao mirno okupljanje radi odbrane osnovnih prava i sloboda, uz poruku da pravna profesija neće ćutati pred, kako je navedeno, zloupotrebama sile i represivnim merama.


































