Užičani ne odustaju od protesta i blokada
Od 29. juna, kada su počela hapšenja učesnika velikog protesta u Beogradu, održanog dan ranije, Užičani, u okviru akcija građanske neposlušnosti, organizuju svakodnevne proteste i blokade u svom gradu.

Sa protesta 13. jula Foto: Nenad Kovačević
Na okupljanjima traže puštanje uhapšenih učesnika protesta u celoj Srbiji, ispunjenje svih studentskih zahteva, posebno onog o raspisivanju vanrednih parlamentarnih izbora.
Uspeli su da organizuju i veliki protest 13. jula, kada su ih, dolaskom u Užice, podržli mnogi građani iz drugih delova Srbije, zahtevajući da se devetorica uhapšenih Užičana, osumnjičenih za napad na policiju tokom prošlonedeljne blokade magistrale Užice-Požega, puste iz pritvora i da se brane sa slobode.

Blokada magistrale Foto: Privatna arhiva
I pored hapšenja i pritvaranja učesnika te blokade, koju je Žandarmerija brutalno razbila, a nekoliko ljudi je tada povređeno, ne odustaju od bunta.
Pozivaju i ostale građane Srbije da se udruže i budu uporni u borbi protiv aktuelnog režima.

Protestna šetnja Foto: Privatna arhiva
I sinoć su se okupili ispred lokalne skupštine na protestu čiji moto je bio „Ne spuštaj tenzije“.
Odbornik DS Branko Ilić, obraćajući se okupljenima, ocenio je da se u Užicu „od 29. juna vodi rovovska borba“.

Branko Ilić Foto: Privatna arhiva
– Naših 17 dana protesta su istorija i na to ćemo, jednog dana, biti ponosni – ocenio je Ilić.
Građane je pozvao da se udruže u borbi za uređenu i slobodnu Srbiju.
– Tu borbu ćemo nastaviti, sve dok Srbija ne postane normalna država. Mi nemamo drugu državu i drugi grad. Srbija i Užice su naši i ostaće naši – poručio je i istakao da je, zbog protesta u kojima Užice prednjači u Srbiji, „privilegija biti Užičanin“.

Jaćim Janković Foto: Privatna arhiva
Okupljeni su pozdravili osamdesetogodišnjeg Jaćima Jankovića, najstarijeg i jednog od najupornijih učesnika svih protesta i blokada, koji se otežano kreće uz pomoć dva štapa, a koji je bio i na protestu u Beogradu, 28. juna.
Pozdravili su i Dušana Savića, studenta Akademije strukovnih studija zapadne Srbije – odsek Užice, takođe stalnog učesnika protesta, koji je bio u srpskom studentskom timu biciklistčke „Ture do Strazbura“.
Večeras novi protest
Novi protest je najavljen za večeras u 19,30 časova ispred užičke skupštine, a o eventualnim blokadama saobraćajnica odlučiće učesnici skupa, tokom njegovog održavanja.
Demonstranti su formirali kolonu i krenuli u protestnu šetnju centrom grada, a potom kod „Prve osnovne škole kralja Petra II“ blokirali raskrsnicu, kroz koju vodi magistralni put do Bajine Bašte.
Nakon toga, odlučili su da se, Omladinskom ulicom, upute ka zlatiborskoj magistrali i, kod autobuske stanice, blokirali je na jedan sat.
___________________________________________________________________________________






































Na pravoj strani su:Đoković,Jokić,Tijana Bošković,Bodiroga,Kusturica i mnogi drugi čestiti ljudi a na suprotnoj strani su:Karleuša,Z.Mihailović,Vučićević,đuka bizon,Ž.Mitrović i drugi otpad !!!