Raspisan tender za tehnički pregled vidikovca na Kablaru
Grad Čačak raspisao je javnu nabavku za tehnički pregled vidikovca na Kablaru. Tehnički pregled vidikovca podrazumeva testiranje nosivosti – izradu Elaborata o proceni stanja konstrukcije vidikovca i izradu Elaborata za ispitivanje konstrukcije potrebnim opterećenjem i ispitivanje probnim opterećenjem, u svemu preka tehničkoj specifikaciji koja je sastavni deo konkursne dokumentacije.
Ponude se mogu podneti do 21. oktobra.
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u junu ove godine usvojilo je zahtev Grada Čačka koji se odnosi na prijavu završetka izrade temelja vidikovca na Kablaru.
Izgradnja ovog vidikovca krenula je početkom jeseni pre dve godine, a njen kraj bio je najavljivan za jesen 2024.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će vidikovac otvoriti i na njega prva stati Ana Brnabić, jer se ona najviše zalagala za njegovu gradnju.
Izvor: eKapija
Foto: Shutterstock/frantic00
_______________________________________________






































Mislim da bi najbolje bilo da dođe državni vrh u što većem broju na svečano otvaranje i da tada taj vidikovac padne…oprali bi smo potom nekako Ovčar da ne smrdi.
A kao domacin skupa da bude Voja kratez !
Mislim da bi najbolje bilo da dođe državni vrh u što većem broju na svečano otvaranje i da tada taj vidikovac padne…oprali bi smo potom nekako Kablar da ne smrdi.
Cemu tehnicki pregled vidikovca ?
Izdrzljivost vidikovca treba testirati sa ekipom vlastodrzaca grada Cacka.
Provera bi bila gratis i bez tendera.
Sremska Mitrovica ce biti mala !
Ponovo javna nabavka 😂😂😂
Po sistemu ti meni ja tebi .
Gradjanima Cacka ce ponovo biti otet novac zbog njihovog lopovluka i nestrucnosti.
Zidanje Skadra na Bojani! Čemu tender,bacanje vremena i novca.Neka dođe žvalavi neka otvori vidikovac,dovoljno da se slika i da kaže sve je u redu i kraj priče.
Znači, Ana prva oblači padobran!
Predlažem da se na test opterećenja dovedu poslanici Skupštine Srbije.
Ako to izdrži, otvara se terasa.
A pošto neće izdržati – onda novi izbori…
Долази да скрнави Србску Свету Гору!!!
pa ta stena levo samo sto nije pala.uzmite lupu i videcete sa slike da je vec napukla.jel“? a vi bi da nadzorni inzenjeri preuzmu odgovornost.u strankama imate inzenjere sa kupljenim diplomama.ako platite dobro mozda neki caci i potpise.nek potpisu pravnici i ekonomisti,oni sve znaju a ni u sta se ne razumeju.ionako u drzavnom i javnom sektoru svak radi ono sto niti zna niti razume.priroda je napravila vidikovac,a vi cirkuzanti perete i otimate pare.jer da ste nesto znali,nista ne bi dirali.
Najbolje da Drobnjak oceni kao stručnjaka za bezbednost, što se videlo na tunelima. Kakav je, takav je, naš je
Koliko bolesnih komentara, to je žalosno! Zalazu se za “postovanje zakona”, a pljuju zakonske procedure. A šta je pogrešno u tome sto je raspisana javna nabavka za izbor firme koja će da radi tehnicki pregled i kontrolu konstrukcije? Toliki stepen zlobe teško da ima bilo gde drugo u svetu. Ljudi se hrane zlobim koju šire po drustvenim mrežama. Koliko laži oko ovog vidikovca, od stene koja je pukla, preko stakla koje je puklo, lošeg izvodjaca…. A istinu niko ne želi ni da čuje. I posle se čudite sto iz umiremo kao narod…
Tvoj komentar je bolestan, a ne ostali komentari!!! Ti iznetu istinu nazivas bolescu, onda si ti bolestan….
Tvoj komentar je bolestan, a ne ostali komentari!!! Ti iznetu istinu nazivas bolescu, onda si ti bolestan….
Kablar je bio prirodna lepota, sad je veštačka katastrofa!
Imali smo javnu raspravu i tribine pte izgradnje, ali Vučić je rekao da se gradi i ni jedno mišljenje više nije imalo težinu. Ni ekološko, ni estetsko, ni stručnjačko, geološko i gradjevinarsko, ni smisleno, jer prirodni vidikovac već postoji. Planina je bila puna planinara, ekstremnih sportista, biciklista, ljubitelja ptica, posetioca manastira.. Umesto da se urade filteri za vodu i naprave kapaciteti za noćenja, otvori lečiliste i POPRAVI MOST, direktor TOČa i Bojović su preuzeli svu odgovornost da se ideja progura do realizacije. Hoće li sad odgovarati? Za posečena stabla, za put, za ranjenu planinu, za glupu investiciju, za utopljenike sa visećeg mosta? Šta je sa kapijom dobrodošlice? Dobrodošli u Ćacilend, s one strane razuma? Ko će da nam vrati novac uludo bačen, i ljudske živote pod mostom? Ima li neko ko će odgovarati?
za te pare mogli su ocistiti moravu od ovcar banje do meduvrsja napra -viti most preko morave,bazen koji je zatvoren pre 10ak godina.sve sta prave je skart.dosta bre nastresica, radi pranja para.neki dan podem u arilje sa inzenjerima iz komore.a u pakovracu oni krenu prema pozezi preko banje. kazem im za 10 minuta stizu autoputom na kruzni tok u gorobilju.neka idu oni koji su ga pravili.necemo da budemo zrtve pranja para lopova sa vlasti.kad ispravnost potpise 5 kolega inzenjera iz komore mozda cemo ici autoputom.ovako se putuje duze 20 minuta,al je sigurnije.niko od nas ne veruje av,ni pijanom drobnjaku.