Vučić posle Čačana izvređao i Kraljevčane: To su neradnici (VIDEO)
Nekada su se u Kraljevu proizvodili avioni, vagoni, TA peći i bojleri. Danas se motaju kablovi, ali izgleda ni oni neće još dugo, jer se posle zatvaranja Gira najavljuje odlazak Leonija, ali i turske kompanije Tajpa, a bez posla bi moglo da ostane preko 3. 000 ljudi. Predsednik Srbije za to krivi Kraljevčane koji, kako on kaže, ne vole da rade, uzimaju bolovanja i beru kajsije. Zato će auto-putem u Kruševac, jer tamo se znaju pravila igre. Kad se investitoru, koji je od vlasti slavodobitno reklamiran kao poslodavac, fabrika više ne isplati, onda ne pomažu ni štrajkovi ni protesti.
Pokušali su radnici Gira štrajkom i protestom da spreče propast fabrike, ali bez uspeha. Oko 700 radnika ostalo je bez posla, ali i slabom nadom da će naći neki novi. Poslednjih meseci u kraljevačkom Leoniju, koji je zapošljavao 2. 200 radnika, bez posla je ostalo nekoliko stotina, a najavljuje se da bi fabrika mogla da zatvori vrata sledeće godine. Ništa bolja nije situacija ni sa drugim investitorima koji su došli uz pomoć državnih subvencija.
„U Kraljevu smo se oslanjali na tešku industriju, na Magnohrom, na Fabriku vagona, na Jasen. Te firme su 90-ih godina katastrofalno završile, najviše krađom direktora koji su tamo vladali kao da su bili neki carevi, tako da su maltene doveli radnike do prosečnih plata. Danas, u 2026. godini, situacija je možda još gora. Fabrika Leoni, koja je jedan od stubova grada Kraljeva, ostala je bez skoro 20% radnika, spala je na ispod 2. 000 radnika, a fabrika Gir je maltene ostala bez svih radnika, 700 ljudi je ostalo bez posla, dok turska tekstilna korporacija Eurotaj isto najavljuje gašenje, i skoro 200 ljudi će ostati bez posla. Situacija je veoma ozbiljna i ne znamo šta će se dešavati u daljem periodu sa gradom Kraljevom i njihovim građanima i građankama“, kaže Živojin Miladinović iz Narodnog pokreta Srbije.
A upravo Kraljevčane predsednik Srbije krivi za odlazak firmi iz grada, jer kaže ne vole da rade i zato im nudi preseljenje u Kruševac.
„Tamo će sad deo ljudi iz Kraljeva zbog autoputa, to im je 20 minuta, da idu u Kruševac da rade, jer su neke kompanije Kraljevo napustile ili napuštale zato što vam je stepen bolovanja, stopa bolovanja, stopa odsustva 22-23%. Dođu letnji radovi, ide na 30%. Kad treba da se bere kajsija, trešnja, jabuka, svi su bolesni.“, izjavio je Aleksandar Vučić, koji nem dana radnog staža van politike.
Međutim, istina je sasvim drugačija, kaže naš sagovornik koji je i sam donedavno radio u Leoniju.
„Najnovije informacije koje sam dobio je da je jedna radnica završila na koronarnom odeljenju, 20 dana se već tamo nalazi, u teškom je stanju. Naravno nije htela da kažemo njeno ime, a druga radnica je maltene završila na psihijatriji! Tako da je teška situacija, veliki je pritisak na radnike, tako da apelujem na menadžere, na šefove, na tim lidere, da ne vrše toliki pritisak na radnike, da se ne prodaju za 600-700 evra, zato što je novac kratkotrajan, a obraz je večan. Molim ih sve, oni će i dalje nastaviti da žive u ovom gradu, da li će moći sutra da pogledaju te ljude u oči posle svega što im rade trenutno u fabrici Leoni“, kaže Živojin Miladinović iz Narodnog pokreta Srbije..
Kraljevčani su odlazili iz grada i pre autoputa, a razlog je nedostatak posla i male plate. Grad je između dva popisa ostao bez 14. 000 stanovnika i pored priliva stanovništva sa Kosova.
„Kraljevo je među 10 najvećih gradova u Srbiji, ali je po zaradi zvanično, po statističkim podacima, među poslednjima po neto plati, odnosno po prosečnoj zaradi u ovom gradu. Nama se studenti gotovo više ne vraćaju sa državnih fakulteta iz Beograda i 99% te dece ostane da radi tamo, zbog toga što neko od njih možda želi da živi u velikom gradu, ali većinski je zbog toga što ovde nema radno mesto i što mora da izgubi dostojanstvo da se spusti na nivo partijske knjižice i vožnje autobusima da bi možda negde se zaposlio u Kraljevu. Ta deca se više ne vraćaju u Kraljevo, Kraljevo gubi stanovništvo, u Kraljevu se veoma teško živi i sve se svodi na puko preživljavanje onih koji nisu bliski strankama na vlasti“, kaže Ivan Matović iz GG Starosedeoci Kraljeva i okoline.
Zabrinuti su i građani koji za sadašnje stanje takođe krive vlast, i lokalnu i republičku. Očekivalo se mnogo od dolaska Moravskog koridora, ali novih investitora nema, kao što ih nije bilo ni sa otvaranjem Aerodroma Morava u Lađevcima. Zbog toga naši sagovornici smatraju da je prvi preduslov za ekonomski oporavak smena vlasti i nova ekonomska politika.
„Ne možete očekivati da Kraljevo ili neki drugi grad živi od motanja kablova. Mi to nikad nismo radili, mi smo imali proizvodnju, mi smo se bavili nekim ozbiljnim poslovima, sad smo spali na to da motamo plavu ili belu ili žutu žicu. Preduslov za sve da se bilo koji grad, Kraljevo, ali i svi drugi gradovi koji nisu u nekoj sjajnoj situaciji, osim Beograda, koji je država za sebe, da se promeni vlast i da se krene od nule da se radi, da probamo da oživimo i domaću privredu i poljoprivredu i sve ostalo. Da prestanemo da se bavimo strankama, politikom i tako dalje, nego da počnemo da se bavimo ekonomijom i novčanicima ljudi koji u ovom gradu žive“, kaže Ivan Matović.
Zbog teške ekonomske situacije u gradu, opozicija je zatražila ostavku ili smenu gradonačelnika Kraljeva Predraga Terzića, ali i vanredne lokalne izbore. Odgovora od naprednjaka još uvek nema, a kako nezvanično kažu, biće kako kaže Beograd.
| VUČIĆ VREĐAO I ČAČANE Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prošle godine građane Čačka nazvao kriminalcima i „ortodoksnim prevarantima“. „Posebno ćemo da se bavimo jednim gradom gde me sramota, gde smo najviše ulagali, gde se naši najviše plaše otodoksnih prevaranata i sitnih kriminalaca…“, kazao je predsednik na Glavnom odboru Srpske napredne stranke. |



































Izgleda da smo i mi neradnici koji smo radili sezonu u knjizari Pangraf na Zlatiboru bez prijave i zarade pa posle kuci kada se pozove na inspekci ju menadzerka kaze kako ima brata nacelnika inspekcije u Pazovi
Covek bez dana radnog staza prica radnicima!
Ne moze on da smisli Čačak, mrzi sve sto je iz ovog grada
Mrzi on sve juzno od Beograda.
Ljudi nebi brali kajsije kada bi im firmw isplaćivale plate. Da je taj AV radio dana u životu znao bi šta znači zarađena plata i znao bi šta znači kada ti tu istu neko uskrati. Ali on ionako svašta priča i niko ga u suštini i ne smatra za nekoga ko će nešto pametno da kaže.
Čačani ne mrze Vučića koliko mrze ovu bahatu i lopovsku ološ koja vodi grad.
Pa botino nisam ja postavio tu ološ, vec on
Tačno tako ali Vučić nema realnu sliku šta su sve pokrali i koliko nekretnina kupili.
Nista nije čudno ovde u Čačku kad prvi covek grada Todorović ne želi da se vrati na posao jer ga je sramota sta sve poradiše u poslednjih godinu dana.
Паметан човек, што би се враћао када су ови све разјебали, а уједно и види да је крај владавине Снс а у Чачку.
BAS CE MNOGO DA SE PITA MILUNCE HOCEL SE VRATI IL NE
Dok je Milun vodio grad, stranka je radila iz posvećenosti i želje za napretkom.
Danas narod to prepoznaje stranka se osipa, podrška opada, i više nema ljudi koјi veruju u ovu politiku. Sada se sve svodi na rotaciju istih pojedinaca, koji rade isključivo za lični interes, bilo novac, bilo funkciju.
bole tuki miluna botu naxxxx se i jebe mu se za stranku on je upropastio sns i ojadio grad
Botino pa zato je Vucic i kriv jer bi trebao da zna sta mu rade najblizi saradnici.
ISPITATI POREKLO IMOVINE I REŠEN PROBLEM.
Sto posto je u pravu, u Kraljevu haos lokalna samouprava je veoma losa, tuga i zalost, Zivela Srbija!
GOVMO OD,NAZOVI, ČOVEKA.
On prica o radu, a nema dan radnog staza u nekoj firmi, u svojoj struci. I takav prodje kao kandidat i postane predsednik drzave. To moze samo u smeću od drzave,medju narodom bez karaktera i dostojanstva. Uzurpatora i njegove partijske poslusnike treba pohapsiti ali pravosudje nepostoji u ovom pacovskom gnezdu. Jel ima zivih u ustavnom sudu? Ima li drzavnog tuzioca?
Koliko je ta osoba imala godina,kada se uselila i dobila stan,koliko kvadrata,kad će običan čovek bez dana radnog staža dobije stan,imalo bi još o osobi puno primera(loših)..
Na zalost, Srbi nemaju pravo da u svojoj drzavi imaju bilo koji oblik industrijske proizvodnje. To je odluceno posle 5. oktobra, a najverovtnije i ranije, jer drzava Srbija NE SME ni i kom slucaju da konkurise sa svojom proizvodnjom na domaćem i stranim trzistu. Ovakva strategija ima za cilj ne samo unistenje jednog grada kao sto je Kraljevo, vec u odtemje cele drzave, sto ce se i desiti kroz nekoliko godina.
On Bosanac iz Bugojna, naravno da će da mrzi ono što je srž i temelj Srbije, nisu on ni njegovi pravili ovu zemlju nego naši preci.
Oni su kolonisti, cim nadju nesto bolje odlaze. Kad jednom napustis kucu svaka sledecu destinaciju gledas kao plen, jer treba grabiti i otimati. Vucic i slicni njemu nemaju grobove predaka u ovoj zemlji, nista ih ne vezuje sem prilike da se otme, okoristi i uzme sto vise. Zato se tako i ponasaju.
Vama Srbima ne valja naš Aca,nama na Kosovu valja,dao nam je državu,sve institucije,zaslužio je veći spomenik od Klintona.
Ima staž, kupovao burek Šešelju, lepio plakate….
Све се може радом као ја што сам успео,био сам гробар и догурао до председника државе,сада имам још боље радно место и добио сам вилу на дедињу!
AV govedo bez dana staza sa najprljavijom biografijom modernog doba prica nekome o radu.Zivot je horor film.
1998 god.neradnik,bez dana radnog staža dobio stan od 117 kvadrata.
Bas me zanima kako ce se zavrsiti karijera ovog nitkova. Sve sem najteze kazne bice pedogoska lekcija drugima da se mogu izvuci ma kako i ma sta radili. Vrlo je bitno zbog buducnosti ove zemlje da ovakvi kao on i njegovi poslusnici odgovaraju. Sve drugo je poraz ovog drustva, normalnosti, pristojnosti.
Da je dobar, nije, da ste neradnici, jeste, ne svi naravno, da begate od rabotu, begate, njiva još nije izašla iz vas, da bolujete, bolujete i to epidemijski u vreme setve i žetve, ne mešajte ova dva slučaja koji su stvarno bolesni na žalost, sa vama ostalima ne bolesnima na bolovanju.
Vrhunski je bezbrazluk porediti se sa titom koji je uzdigao potpuno razorenu zemlju
Sve ste Predsedniče u pravu!!!
sta se izvrsitelji av isprdci javljaju.nek izvrse pravosnazne presude na neislacene zarade radnika.jok.oni uteravaju i otimaju pare gradana u njin i av dzep.na nos ce im izaci.i jos likuju.ako,ako pakao ih ceka na nebu,a na zemlji oteto je uvek bilo prokleto.pa nek im i bude.
Predlažem da наш преведени, препоштени,ничим окаљани Ћаци Први, истера Краљево и Чачак из састава Србије. Шта ће му? Чист вишак! Посебно на изборима
Neko ko nema dan radnog staza i ceo zivot uziva priligerije na tudjoj grbaci deli lekcije. Ali kad se bolje razmisli svi ti koji su dobili otkaze taposleni su preko stranacke veze. Tako da nije neka steta. Bez obzira na sve opet ce oni isto da glasaju jer vole da budu zrtve.
Nije on kriv. MI smo krivi! Razumemo se.
Pitajte AV koliko on godina staža ima.
Nas žitelje Bugojna nikad nije vređao!
Eee pa baš lepo, blago vama 😀 Vučko, koliko je sati?
Stalno vredja svoj narod neradnici, ustase, i nikada nebodgovara za to.