Ljudi da li je to moguće
U naslovu ovog teksta parafrazirali smo čuvenu rečenicu sportskog komentatora Mladena Delića „Ljudi je li to moguće„, koju je izgovorio u direktnom TV prenosu kvalifikacione fudbalske utakmice odigrane u decembru 1983. godine, između tadašnjih reprezentacija Jugoslavije i Bugarske.
Nepun minut ranije Delić je komentarisao da će uskoro kraj utakmice i rezignirano, pri nerešenom rezultatu 2:2, nepovoljnom za reprezentaciju Jugoslavije zaključio: Nema se više vremena. A onda je krenuo poslednji napad fudbalera Jugoslavije koji se završio golom koji je postigao Ljubomir Radanović. Delirijum publike na stadionu u Splitu, Delić izgovara rečenicu koja je ušla u istoriju, a sudija je odsvirao kraj utakmice i Jugoslavija se tako kvalifikovala za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 1984. godine.
Ta istorijska rečenica Mladena Delića često se kasnije, pa sve do sada, koristila u raznim prilikama kada se događalo nešto što se smatralo nemogućim.
Tako je i mi sada koristimo da se zapitamo: Ljudi da li je moguće da se u predškolskoj ustanovi održi roditeljski sastanak na kome nisu pozvani vaspitači dece nego su sa roditeljima o vaspitanju njihove dece razgovarali vd direktorka ustanove i predsednik mesne zajednice.
Ne nismo pogrešili, na temu rada sa decom u vrtiću „Maslačak“ u Zablaću sa roditeljima je razgovarao predsednik MZ, mada mu je mandat odavno istekao.
Zašto je vd direktorka PU „Radost“ Vera Jovanović zabranila vaspitačicama da dođu na sastanak sa roditeljima ko će ga znati. Možda su to neki novi metodi vaspitnog rada u vrtićima.
– Održavanje roditeljskog sastanka bez prisustva vaspitača u vrtiću „Maslačak „koji neposredno rade sa decom, a uz prisustvo vršioca dužnosti direktora i predsednika mesne zajednice, predstavlja presedan u dosadašnjoj praksi rada naše ustanove – kažu zaposleni iz PU Radost, sa kojima smo mi razgovarali.
Ovakav način organizacije sastanka izazvao je ozbiljnu zabrinutost među zaposlenima i roditeljima, budući da su upravo vaspitači ti koji svakodnevno brinu o deci, poznaju njihove potrebe, razvoj i ponašanje, te su ključni sagovornici u komunikaciji sa roditeljima.
Isključivanje vaspitača iz ovakvog vida komunikacije otvara pitanja transparentnosti, profesionalne odgovornosti i poštovanja osnovnih principa rada u predškolskim ustanovama. Posebno zabrinjava činjenica da se na sastanku raspravljalo o temama koje se direktno tiču rada sa decom, bez prisustva onih koji taj rad svakodnevno obavljaju.
– Smatramo da je neophodno da se u budućnosti ovakve situacije ne ponavljaju, te da se komunikacija sa roditeljima odvija u skladu sa profesionalnim standardima, uz obavezno učešće vaspitača. U interesu dece, roditelja i zaposlenih, apelujemo na odgovorne da obezbede transparentan, stručan i odgovoran pristup u radu i donošenju odluka – kažu naši sagovornici iz PU „Radost“ čiji identitet je poznat redakciji, a koji iz razumljivih razloga žele da ostanu anonimni imajući u vidu opštepoznatu naprednjačku osvetoljubivost, a upravo je vd direktorka „oficirka“ SNS-a, koja uprkos isteklom direktorskom mandatu i ostvarenim starosnim i radnim godinama još uvek nije penzionisana, već joj je direktorski mandat produžen postavljenjem za vršioca dužnosti direktora.
Što bi se reklo sportskim rečnikom Mladena Delića – Ljudi da li je to moguće?
_________________________________________________________






































Ono kad dodjes da se vidis sa drvosecom, a panj ti ne da
Dakakp da je moguce. Crnogorska SNS baba iz Nikšica ce biti direktor do smrti, kao što je bio pukovnik Radoš Milovanovic u Lučanima, jer se to dobrom delu naroda, pa i roditelja dece, jako dopada. Nemojmo se zavaravati, narod je loš kao blato.
Ako ima istine u ovom tekstu, onda je ovo za rubriku „Verovali ili ne“.
Stariji ljudi znaju da je postojala TV emisija „Tražili ste — gledajte!“ koja se kod nas prikazivala još u staroj Jugoslaviji na JRT, bila je serijal koji se bavio neobičnim pričama o ljudima. Takva verzija iz 1981. godine bi bila odlična da na pravi način prikaže ovakva dešavanja koja su navedena u tekstu OzonPressa. Neverovatni, ali istiniti događaji. Društvene pojave koje pomeraju sve moguće granice.
Nije moguće!!!
Mislim..da se u Splitu ovako obraduju!!!!
A ovo za Zablaće…..to je moguće!
To je sve bilo osim roditeljskog sastanka, pre bi mogli nazvati politički skup. Direktorka koja više nije zvanično direktorka se ne vadi iz mulja sa svojim potezima. E zato smo mi lepo ustali i otišli. Sramota nad sramotom!
O moguće itekako moguće na žalost. Ovo je presedan i sramota neviđena.
Ako je ovo istina ,roditelji su trebali da napuste sastanak .
Bila je najbolji vaspitač i prosvetni radnik koju vrtici u Čačku imaju a to je naša Nena,pravedna i odgovorna,Volimo teee
Ako je istina da je direktorci istekao mandat onda predlazemo Nevenu za novog svi je obozavaju!
U ovoj ustanovi je sve moguće… kad direktor ne postoji… odmah problemi…. Terajte bagru u zaborav… direktorka se bavi zavadi pa vladaj… škole nema.. mail da pošalje ne ume … smehoteka od ustanove… valjalo bi da ode na edukaciju kod Suze …
Pa šta? Valjda je bolje da roditelji pričaju sa čelnim ljudima, nego sa običnim radnivima tj. vaspitačima, koji se i tako ni o čemu ne pitaju niti odlučuju.
Šta, pa šta!?
Vaspitači nisu obični radnici, nego vaspitavaju decu. Zar nije logično da se čuje i reč vaspitača što su, uostalom, tražili i roditelji. Zato su roditelji, čujem, napustili sastanak.
Od Predškolske Ustanove za primer i ponos dovela je do dna. I definitivno se više ne ceni rad već poslušnost. Dotakli smo dno zahvaljujući njenoj nestručnosti i bahatost.
LJUDI JELI MOGUCE USPLITU JE DAO GOL RADANOVIC AOVDE JEBE KO STIGNE IDAJE GOLOVE ALEKSANDAR .VELIKI SAMO JASI MISMO NASI
Glavni vaspitač da bude Direktor???? Sa 9 meseci radnog iskustva???? E to bi već bio presedan koji niko ne bi dozvolio u to sam poprilično siguran a ti što je vole neka je vode kući.
Ja to ne znam ali proverena info ona plava je nova direktorka 100%
Da možda ovo nije bio sastanag povodom toga da direktorka i predsednik mesne zajednice upozore roditelje da će im dete biti izbačeno iz vrtića ako nastave da podržavaju proteste poljoprivrednika i studenata ili ne odu na miting u Beograd?
Podrska caspitacima i direktorima
Znate li koja je tema sastanka bila ???,pa onda opleti…
Da su roditelji otisli kada su videli ko prisustvuje ne bi mogao niko da im se obraća , ovako je odrzan njihovim prisustvom.