Отворен вртић “Маслачак“ у Заблаћу
Државни секретар Министарства просвете Јасмин Хоџић и заменик градоначелника Чачка Владан Милић данас су свечано отворили нови вртић „Маслачак“ у Заблаћу, у оквиру Предшколске установе „Радост“.
У нови вртић уписано је 120-оро деце из Заблаћа и околних села – Балуга, Бањица, Јежевица, Вапа, Рајац, Брезовица, део Кукића и Липнице, као и Виљуше.
Инвестиција у изградњу и опремање овог савременог објекта износила је око 175 милиона динара – 167 милиона динара финансирала је Светска банка у оквиру пројекта „Инклузивно предшколско васпитање и образовање“преко Министарства просвете. За дидактичка средства за опремнање вртића је издвојено око осам милиона динара. Додатно је, из буџета Града Чачка, опредељено 14 милиона динара.
Иначе, отварању вртића претходио је скандал који је направила актуелна чачанска власт доношењем политичке и непотребне одлуке да вртић у Заблаћу постане део ПУ Радост иако је од почетка до краја изградње тај објекат био намењен и најављен као будући вртић у склопу ПУ Моје детињство. Све припреме за отварање вртића, упис деце и све остало обавила је установа Моје детињство, а онда је уследила промена без икаквог објашњења по систему „Ми смо власт, може нам се“.
Вртић „Маслачак“ простире се на 800 квадратних метара и у потпуности је урађен по најмодернијим стандардима. Садржи шест соба за децу, вишенаменску салу, просторије за васпитаче, изолацију за болесну децу, кухињу и пратеће садржаје, као и двориште и паркинг са 16 места.
Кратак културно-уметнички програм за свечано отварање вртића припремили су малишани из вртића „Сунце“ и КУД-а „Дуле Милосављевић Желе“.
Пројекат „Инклузивно предшколско васпитање и образовање“, који Министарство просвете реализује у сарадњи са Светском банком, обухвата 23 објекта у 22 локалне самоуправе. Циљ пројекта је повећање капацитета вртића, унапређење услова за најранији развој деце и континуирана подршка запосленима у систему предшколског васпитања и образовања.
_____________________________________________________________________






































Ima li slobodnih mesta ?
Pozdravljam svaku investiciju u selo, obzirom da su nam sela strašno zaostala pogotovo što se infrastrukture tiče!
Imam samo jedno pitanje za cirkusante iz gradske uprave!
Ko je od vas nazadnjaka oterao fondaciju Novaka Đokovića, pošto je ovaj vrtić trebao da se izgradi i otvori pre tri – četiri godine!?
Fondacija nije pristala na njihove „kombinacije“. Zato su ih oterali…
A koliko dece ima u celom Zablacu?
Овде неће долазити деца само из Заблаћа, већ и из Вапе, Балуге, Јежевице, Бањице…. Тако је и у граду. У један вртић не долазе само деца из МЗ којој припада вртић, зар не? А деце има, не брините….. Овај вртић је потребан одавно!
Svi znaju ko je najzasluzniji za vrtić u Zablaću, kap što znaju da je otet na pravdi Boga drugoj ustanovi. Zbog hira slinavog kumića i glavatog veterinara (švalera) iz opštine, vozila Radosti bez ikakve logike idu u Zablaće i prave bespotrebne troškove
Ko je najzaslužniji za otvaranje vrtića? Za neobaveštene i zaboravne inicijativa je bila od Miluna Todorovića a novac i političku podršku da se sve usmeri baš u Zablaće su obezbedili Slavica Đukić Dejanović tadašnja ministarka i Nemanja Trnavac SPS.
E moj Beko,i ti nisi obavešten,pre deset godina je to krenulo od Tanje i Suzane
To je kao kad tata da pare a mama odvede dete u prodavnicu i dete posle kaže pa mama mi kupila. Imalo je još projekata kao škola Filip Filipović i druge pa je ne zbog Suzane realizacija bila u Zablaću.
Jes Suzana napavila vrtić. Što ga ne napravi dok je bila u G17 ili za vreme Voja i Radenka?Ideja je u redu a nije neka nauka. Nije izmislila struju. Mogo je grad da preusmeri pare od ministarstva na drugu lokaciju mogo je. Ima tolko mesta koja vape za ovakvim objektom ili neka škola. Smejali smo se svi kad je Slavica u štiklicama dolazila sa Trnavcom mislili smo nako su došli. Svaka čas i hvala od sviju sela koja gravitiraju ka Zablaću.
Pamtite građani dobro ove slike iz edicije Odbrana i poslednji dani. Opet su dovođene ćaculje iz komunalca, zarad potreba organizacije skupa i nekih drugih potreba, nije teško naslutiti kojih. Bio je tu i lojalista Mile Oslić, ali i Nevena Skobaljka.
nisam skoro video da je narod ljuci na vlast nego u srbiji i cacku.
Ovo je svakako lepa tema, ali uvek je tu i ta ljutina, koja je izgleda toliko velika, da mora da se ozrazi.
Kafedžija,možete vi Milomiru da duvate al donji ventil on je momak prvo mislio na selo da reši goruće probleme jel da nije njega neke insfratrukturne probleme nebi rešili.Glupo je čoveka blatiti a zarad čega zbog čega mu nazivate suprugu Nevenu nakaradnim imenom pa imaš li ti kafedžija porodicu postavi se u situaciju da ti ja jbm malo mamu seku ženu ako je imaš i nazivam nekakvim nadimcima bez potrebnim,aj sad, jel vređa te ovakve reči ako si normalan vređa će te. Zato pusti to ponašaj se pristojno ništa tebi Mile ai Nenssi nisu krivi..Samo reši stvar u glavi i dobar si.
Da li možete da na ovako lep događaj ne pruzate otrovne pitke.
Idu izbori, doktora Dabica spremaju za kandidata SNSa i misle na njegov ugled i ime da jasu jos 4 godine. Samo ce finog coveka isprljati i iskompromitovati. Proslo je vase vreme naprednjaci.
E to je Aco dao pare , da bi se to otvorilo .
Kafedžija,možete vi Milomiru da duvate al donji ventil on je momak prvo mislio na selo da reši goruće probleme jel da nije njega neke insfratrukturne probleme nebi rešili.Glupo je čoveka blatiti a zarad čega zbog čega mu nazivate suprugu Nevenu nakaradnim imenom pa imaš li ti kafedžija porodicu postavi se u situaciju da ti ja jbm malo mamu seku ženu ako je imaš i nazivam nekakvim nadimcima bez potrebnim,aj sad, jel vređa te ovakve reči ako si normalan vređa će te. Zato pusti to ponašaj se pristojno ništa tebi Mile ai Nenssi nisu krivi..Samo reši stvar u glavi i dobar si.
Da li je tacno da je odmaraliste Ovcar u Ulcinju prodato????
Lepo je ovu deciju radost videti,samo mislim da na ovako znacajan dogadaj za grad treba postovati kodeks oblacenja.Svi su to ispostovali samo jedna nije.
Vrlo je lepo što je otvoren vrtić. Ali zavirite unutra pa pogledajte dobro šta ima a šta sve nema!!!! Spolja gladac a iznutra jadan!!!!
А ЈЕСТЕ ЛИ ВИ ЗАВИРИВАЛИ, ПА ЗНАТЕ?
Jesu ovo vesti od prošle godine ili je tek sada otvoren ovaj vrtić? Svečano otvaranje vrtića posle kašnjenja od godinu dana.
Kad Vera ide u penziju ?
Mile Matovic dobio posao Moravcu plata 96 hiljada za nerad ,suprugu zaposlio u komunalac plata 90 hiljada za nerad .Dobro je što je ženu izvukao iz hotela …žale se gosti da im nedostaje ?? Da je baš dobar radnik…
Ovako lep događaj otvaranje vrtića u Zablacu a vi o oblicima i stopalima.
Netreba ništa sem ludnica praviti kad vidim kakvih ludaka i mentalaća Čačak ima
Netreba ništa sem ludnica praviti kad vidim kakvih ludaka i mentalaća Čačak ima