NPS traži vanredne izbore u Kraljevu
Narodni pokret Srbije zahteva pokretanje institucionalne procedure radi raspisivanja vanrednih lokalnih izbora u Kraljevu u najkraćem mogućem roku, kako bi se zaustavilo dalje nazadovanje grada i prekinula negativna društvena atmosfera koju su proizveli gradonačelnik Predrag Terzić i njegovi saradnici.
„Nakon što smo javnost upoznali sa činjenicom da je gradonačelnik Kraljeva Predrag Terzić u toku samo jedne godine nezakonito raspodelio više od 1,5 miliona evra, kao i nakon što smo ukazali na brojne zloupotrebe i koruptivne radnje u koje su bili uključeni i članovi Gradskog veća, postaje jasno da Kraljevo više ne može da funkcioniše na takav način.
Prošlogodišnje smene lokalnih funkcionera nisu donele nikakve rezultate i promene u radu, što potvrđuje dubinu krize u kojoj se naš grad nalazi.
Zbog svega navedenog, Narodni pokret Srbije zahteva pokretanje institucionalne procedure radi raspisivanja vanrednih lokalnih izbora u Kraljevu u najkraćem mogućem roku, kako bi se zaustavilo dalje nazadovanje grada i prekinula negativna društvena atmosfera koju su proizveli gradonačelnik Predrag Terzić i njegovi saradnici.
Nakon njegove smene sa mesta predsednika Gradskog odbora SNS Kraljevo, jasno je da je izgubio politički legitimitet da upravlja gradom. Njegov ostanak na funkciji svakodnevno nanosi novu i veliku štetu interesima građana, i krajnje je vreme da građani na vanrednim izborima odrede budućnost Kraljeva“, navodi se u saopštenju Narodnog pokreta Srbije.
__________________________________________________





































