Pluralizam mišljenja je temelj demokratije
Grupa građana „ProBudimo Čačak“, povodom napuštanja odborničke grupe u Skupštini Grada Čačka, od strane svog dosadašnjeg saborca, Pavla Jelesijevića, saopštava sledeće:
„ProBudimo Čačak“, kao udruženje i kao odbornička grupa u Skupštini Grada, uvek se zalagala za pluralizam mišljenja, koji podrazumeva postojanje, uvažavanje i slobodno izražavanje različitih stavova, interpretacija i ideja unutar jednog društva ili organizacije, što predstavlja temelj demokratije i napretka.
Pluralizam mišljenja sprečava jednoumlje, omogućava kritičko preispitivanje situacija i ključan je za funkcionalan društveni i politički prostor. Shodno tome, svi članovi i odbornici Grupe građana „ProBudimo Čačak“ uvek su imali i imaće pravo na sopstveno mišljenje o različitim temama, kao i na sopstveno delovanje u različitim situacijama.
Odbornička grupa „ProBudimo Čačak“, od svog ulaska u skupštinske klupe, zalaže se za demokratizaciju društva i beskompromisnu borbu protiv političkih snaga koje, u ovoj državi i u ovom gradu, tu demokratiju gaze i uništavaju.
Kao moguće rešenje mnogobrojnih problema koji postoje na trenutnoj političkoj sceni, jasno se ističe udruživanje svih demokratskih, građanskih i slobodarskih snaga u jedinstveni blok, koji bi se, u demokratskom ringu, suprotstavio uzurpatorskim, odnarođenim i u korupciju i kriminal ogrezlim strukturama, okupljenim oko aktuelnog režima.
Sve podele, neslaganja i različite vizije trebalo bi da budu ostavljene sa strane, dok se, konačno, ne uspostavi društveni i politički milje koji bi opravdao njihovu aktuelizaciju i omogućio zdravu i demokratsku borbu ideja, stavova i mišljenja. Do tada, svako dodatno deljenje i usitnjavanje postojećih demokratskih kapaciteta je kontraproduktivno.
Ipak, svako ko razmišlja drugačije, vodeći se drugačijim idejama, treba i da postupa shodno sopstvenim uverenjima.
___________________________________________________






































Pavle je nedoraslo dete koji svakog dana kaci poatove sa pitanjem koliko ga volimo danas. Videh da je i reklamirao lurir. Kao sri neko rece jednom naprednjak uvek naprednjak
Pavle je verovatno pošten momak,ali nije dorastao da se nešto pita u ovome gradu.
Naprednjački način vladavine jedino i može da u opoziciji izrodi ljude kalibra Pavla Jelesijevica. Mnogi ljudi od uma i znanja ne žele da se valjaju u naprednjačkom blatu i da napustaju svoju zonu komfora, ali Pavle, kao bivši naprednjak, uživa u tome. Kada se čovek seti nekadašnjih velikih imena čačanske političke scene, taj Pavle ne bi mogao ni cipele da im čisti. Ali, dođe neko čudno vreme, kad pametni zacute, fukara se obogati, a budale progovore. Po svecu i tropar
Hajde prosvetli nas neuke pa nam navedi barem deo tih „velikana“ čačanske političke scene!
Ne moze taj ni sam sa sobom da se obuje u jednu pamet nego menja misljenje kako dune. Izvisio svuda pa sad pokusava da se prisljamci uz studente. Sujeta je cudo
Pavle je dobar dečko, samo detinjast i nedorastao sadašnjem trenutku, jedan od stotine Internet zaluđenika koji mogu satima i danima da kače svoje objave po društvenim mrežama, ali ne mogu nijedan plakat da zalepe ili bilo šta korisno da urade.
Dobar je Pavle, voli da pumpa ali za sebe. Pumpaj Pavle.
Bez dana radnog staza, bez novca i sa srednjom stručnom spremom po gradsku kasu bio bi gori od teroriste.
treba nam prevodilac dok prica, plus skromni intelektualni kapaciteti tako da je bolje sto se povlaci.
Мора ли сваки читалац да научи латински да би разумео ваш наслов?