Rekonstrukcija puta preko Markovice u planovima, do Guče ni u planovima
Nakon otvaranja auto-puta Miloš Veliki do Požege, nadležni su obećali da će uništene saobraćajnice biti obnovljene. Medjutim, od toga još uvek nije bilo ništa, a po svemu sudeći na to će se čekati još prilično.
Naime, naša redakcija uputila je pitanja Putevima Srbije da li će i kada biti rekonstruisani ili sanirani putevi od petlje u Krstacu ka Lučanima i Guči. put preko Markovice i rekonstruisan most preko Bjelice. Odgovor je da se tek rade projekti, a da rekonstrukcija puta prema Guči i nije u planu da se rekonstruiše.
— Shodno pitanjima koja ste nam prosledili obaveštavamo Vas da je u toku Izrada projektno tehničke dokumentacije za popravku državnog puta IIB reda broj 408, Pakovraće (Markovica) – Lučani i državnog puta IIA reda broj 181, Krstac – Lučani. Nakon izrade projektno tehničke dokumentacije pristupiće se radovima. Kada je reč o rekonstrukciji mosta preko reke Bjelice u Lučanima, obaveštavamo Vas da se neće raditi rekonstrukcija postojećeg mosta već će se graditi novi za čiju izgradnju se čeka izdavanje građevinske dozvole. Rekonstrukcija putnog pravca od silaska sa autoputa, od Krstaca do Guče, trenutno nije u planu — navodi se u odgovoru Puteva Srbije.


































Posteno,pa taj deo nije ni koriscen za izgradnju auto puta.Hoce cumurasi da se ocesu pa to ti je
Asfaltiraćemo pred sledeće izbore,tako će mo obećati,verujte nam!
A šta bi sa asvaltiranjem puta Dljin-Planinci-Ovčar Banja.Eto navršilo se 81 godina od drugog svetskog rata,i nema asvalta i nema mosta preko Morave prema auto kampu.Po drugim selima se po nekoliko puta radio asvalt,samo preko Planinaca nema ništa.Da li smo to mi još pod okupacijom.A priča da nema kuda je lagarija kao što su uvek lagali.Postavlja se pitanje,da li bi možda bilo bolje da smo ostali pod onom Nemačkom okupacijom,verovatno bi oni pre napravili put.
Milija je asfaltirao do odbora a u planu je da produži do kokošinjca i štale.
Miko, ko ti zapali kontejnere? Doveo si sina iz Cacka da ti bude odbornik da bi cuvao tvoje penzionersko dupe u direktorskoj fotelji a njega za sefa naplatne rampe u Preljini. Oko kokosonjca je u selu Beli Kamen asvaltirao tvoj pulen Milivoje a ne Milija. A i pokojnoj bavi u Vici 6 km iako ne ide da joj upali svecu.
Брука и срамота. Гуча поста Паланка у последњих 15 година. Али нису ти тамо боље ни заслужили. Тако им треба, њих треба карати јер су лоши и само гледају своје дупе.
Урадити аутопут а не урадити прикључак за Гучу (и Лучане) то је неозбиљно. Јебо такву власт.
Ni put preko Goracica koji razvalise teski kamioni vozeci kamen za autoput nece skoro biti obnovljen, cak ni do crkve na Jelici.A svi velikasi su nam veliki vernici, slave partijske slave, seku Badnjak, krste se levom i desnom, bogobojažljivi… Kakav paradoks, iskopaju i odvezu kamen za autoput iz tog kraja, a oni gde je kamenolom ostanu bez puta. Nevidjena sramota i neodgovornost!
Put od Pakovraća do Lučana je potpuno uništen. Ovih dana bili su zaista geometri i radili su snimanje. Da li će se taj put konačno rekonstruisati i kada naravno da niko nema tačan odgovor jer sredstva koliko možemo videti nisu ni planirana ni odvojena. Dva prelepa manastira Trojice i Sretenje ostaju i dalje prilično nedostupna za turizam i posete zbog jako lošeg puta. Nadajmo se da će se bar ovaj deo napokon srediti ove godine. Takođe, odlično pitanje je postavljeno za put od Dljina preko Planinaca do Dučalovića odnosno Ovčar banje. Za taj put su već nekoliko puta dobijena sredstva koja su u opštini Lučani potrošena nenamenski i to treba što pre proveriti. Provereno se zna da su imovinsko pravna pitanja za celu trasu rešena i svi meštani kuda bi išao put su dali potrebnu saglasnost i potpise, međutim sredstva su spiskana za druge stvari i urađeno je samo pola puta, dok za drugu polovinu više nema ni najave kada će se realizovati.