Dan Foruma privrednika Čačka
U prisustvu brojnih zvanica, privrednika i predstavnika lokalne samouprave, u hotelu „Livade“ održana je Svečana akademija povodom obeležavanja Dana Foruma privrednika Čačka. Centralni deo manifestacije bio je posvećen uručenju „Priznanja za poslovnu izuzetnost“, koja su ove godine pripala liderima lokalne ekonomije – Kompaniji „Sloboda“ i Specijalnoj bolnici Gornja Trepča.

Nagrađeni
Forum privrednika Čačka već 14 godina služi kao ključna platforma za povezivanje privrednog sektora, objedinjući snagu četiri poslovna udruženja: „Gradac 97“, „Uniju Čačak 2000“, Opšte udruženje preduzetnika i Udruženje poslovnih žena „Nadežda Petrović“. Današnja akademija bila je prilika da se sumiraju postignuti rezultati i najave novi razvojni projekti.
Laureati poslovne izuzetnosti: „Sloboda“ i „Atomska banja“
Dobitnici glavnih priznanja potvrdili su da su inovacije i briga o zaposlenima temelj uspeha.
Zoran Stefanović, direktor Kompanije „Sloboda“, naglasio je da je ova nagrada potvrda ispravnosti puta kojim kompanija ide – stalno ulaganje u nove tehnologije kako bi ostali konkurentni na zahtevnom svetskom tržištu.

Zoran Stefanović i Adam Zimonjić
– Naš najveći uspeh je što smo omogućili hiljadama mladih, posebno inženjerima mašinske i tehnološke struke, da svoju budućnost grade u rodnom Čačku. Uz podršku države i resornog ministarstva, nastavljamo sa investicijama koje direktno utiču na boljitak čitave zajednice – istakao je Stefanović.

Dr Lidija Obradović Bursać i Marko Jović, Udruženje Gradac 97
Za dr Lidiju Obradović Bursać, direktorku Specijalne bolnice Atomska banja Gornja Trepča, priznanje dobijeno od kolega iz svog grada ima posebnu emotivnu težinu.
– Atomska banja je danas moderna ustanova zdravstvenog turizma, visoko pozicionirana na svetskoj mapi sa preko 12.000 pacijenata godišnje. Ipak, priznanje od ljudi koji nas najbolje poznaju je najdraže. To je uspeh našeg tima – od onih koji održavaju krug ustanove do medicinskih stručnjaka – poručila je dr Obradović Bursać.
Specijalna priznanja za društvenu odgovornost
Pored poslovne izuzetnosti, na Svečanoj akademiji uručena su i tri Specijalna priznanja pojedincima koji su svojim radom unapredili društveni život grada:

Ljiljana Avramović i Nenad Ćurčić, Unija Čačak 2000
Ljiljana Avramović – nagrađena za trajni doprinos osnaživanju žena i razvoj preduzetništva.

Profesor Slavoljub Nikolić i Adam Zimonjić
Profesor Slavoljub Nikolić – za decenijski rad na polju muzičke kulture.

Ivan Čvrkić i Mirjana Delić, Udruženje poslovnih žena Nadežda Petrović
Ivan Čvrkić – za izuzetan doprinos razvoju sporta i turizma.
Ivan Čvrkić je podsetio na značaj manifestacija poput Festivala zdravog duha i najavio nove poduhvate:
– Ovo je podstrek da moje društveno delovanje bude još snažnije. Uz podršku porodice i naše firme (prim. aut BIN METAL), nastavljamo sa projektima poput ‘Atom Traila’ koji će povezati Vujan i banju Trepču, spajajući sport i prirodu na najbolji način.
Vizija za budućnost Čačka
Predsednik Skupštine Foruma Adam Zimonjić poručio je da Forum ostaje mesto gde se akumulira nova energija i razvijaju prijateljski odnosi među članovima.

Adam Zimonjić
– Naše inicijative, od zaštite životne sredine do zagovaranja zakonskih promena za mala i srednja preduzeća, imaju jedan cilj – unapređenje privrednog ambijenta i svakog segmenta naše društvene zajednice – zaključio je Zimonjić.
Svečanost su umetničkim programom obogatili mladi frulaš Filip Tiosavljević i hor privrednika „Horum“, dajući poseban pečat ovoj značajnoj godišnjici čačanske privrede.
Izvor: Epicentar press
Foto: Slobodan Vukajlović/Bus Plus produkcija
Video: Milena Gavrilović/Epicentar press
__________________________________________________





































Objavite i neku fotku Tofijinog malog, islikao se za sve pare, jes’ sposoban nema sta
Sve poznate glave svaka čast ništa se ne menja samo kilaža na vise
Čega privrednici,sveli ste privredu na šta,na privredu predidustrisku revoluciju.Vtarili se u
pretposlednji vek.
Svaka čast,“9 septembru i ostalima“.
Nema više ukupno od nekoliko hiljada zaposlenih,koji izvoze
znanje na stranom tržištu.
Udruženja!!!! Sta je to !?
Imaju li ideje,programe ili.projekte,da predlože vlasti ili državi.Nikad nebi bili to sad,da nije se raspala država 90 tih.
Da nisu preuzeli ono što su radile društvene firme.Izuzev ,Uniprometu,9 septembru,i još.nekolicini.
Sta je to za broj stanovnika u Cacku,i njegovu perspektive u budućnosti.
Za razliku od par časnih privrednika, većina se na najogavniji način slizala sa ovom vlašću koja nam rasprodaje zemlju i uništava sve, pa i ovaj grad. Kada su nam premlaćivali decu, svi su ćutali, nisu bili uz narod na ulicama, sem nekoliko privrednika kojih i nema na njihovim svečanostima na kojima jedni drugima dodeljuju nagrade. Ali naravno, važnije je da dobiju poslove, da se povežu i ugrade. Interes i samo interes u sprezi sa gradskim čelnicima i nekoliko lokalnih gospodara grada. Moral i čast više ne postoje. Ipak, neće ništa doveka, pa ni ovo zlo.