Prethodni članak
Princ Filip poručio da su vera i istrajnost temelji naroda i države
Princ-naslednik Filip prisustvovao je danas, zajedno sa suprugom Danicom, svetoj liturgiji povodom hramovne slave u Crkvi Svetog Đorđa na Oplencu, koju je služio mitropolit šumadijski Jovan.

Molitvenom sabranju prisustvovali su i članovi porodice Karađorđević – knez Mihailo i kneginja Ljubica sa ćerkom Natalijom, upravnik Zadužbine kralja Petra I Dragan Reljić i brojni vernici.
U obraćanju nakon liturgije, princ-naslednik Filip istakao je značaj vere i duhovnog nasleđa koje Oplenac simbolizuje za srpski narod i državu.

– Sveti Georgije nas uči da su vera, žrtva i istrajnost temelji na kojima se podižu i narod i država. Upravo je na tim vrednostima kralj Petar I utemeljio svoju zadužbinu na Oplencu, a kralj Aleksandar I nastavio da je gradi kao mesto duhovnog jedinstva, nacionalnog pamćenja i molitve za srpski narod – poručio je princ Filip.

On je naglasio da Oplenac predstavlja mnogo više od porodičnog mauzoleja dinastije Karađorđević.
– Oplenac je mauzolej dinastije Karađorđević, ali i svedočanstvo naše istorije, podsetnik da se duhovno i nacionalno nasleđe čuva dostojanstveno, u slozi i veri, za pokolenja koja dolaze – rekao je princ-naslednik.

Na kraju obraćanja, princ Filip uputio je i prazničnu poruku vernicima: „Neka nas Sveti Georgije ukrepi u dobru, mudrosti i služenju otadžbini.“
______________________________________________________





































Ovom na prvoj slici levo fali crveni nosić, jedan obruč da se preskače i gutač vatre pa da bude kompletan ugođaj. Bajdvej odakle pare, odnosno ko finansira ovaj cirkus?
Aco srbin je zakon i njega treba krunisati da nam bidne kralj.
Kralj i crkva ko Mesi i Ćavi. Samo fali OZNA, pardon BIA da se presvuče u novo plemstvo i eto nama zlatnog srednjeg veka od kog narod nije odmakao.
Srbin je Srbinu najveći neprijatelj.
Svako postovanje za Kraljevsku porodicu i sve pohvale Ozon Press-u sto prenosi aktivnosti Karadjordjevica.