Menja se način očitavanja potrošnje struje
Elektrodistribucija Srbije (EDS) saopštila je danas da će od 1. juna, u skladu sa novim zakonom i evropskom praksom, brojila očitavati jednom u tri meseca, a najmanje jednom godišnje.
„Zakon predviđa i mogućnost da, ukoliko želi, korisnik sam dostavlja stanje i tako prihvati ulogu samočitača. Korisnici će od 1. do 6. u mesecu na više načina moći da pošalju stanje i sami kontrolišu svoju potrošnju električne energije“, rekla je v.d. direktora EDS Biljana Кomnenić.
Slanje stanja brojila omogućeno je aplikacijom za mobilni telefon, imejlom, na vebsajtu EDS, telefonom, kao i na šalterima lokalnih elektrodistribucija.
EDS će svakog meseca snabdevaču slati podatke o očitanoj, dostavljenoj ili procenjenoj potrošnji električne energije za izradu računa, radnicic EDS-a će jednom u tri meseca očitati brojila na terenu.
U periodu između dva čitanja, ukoliko korisnik ne prijavi stanje, primenjivaće se tačka 3. iz člana 197a Zakona o energetici, što znači da će se procena potrošnje raditi kroz kombinovanje istorijskih podataka o potrošnji korisnika, uz primenu algoritma i softverskih modela.
Za korisnike koji imaju ugrađena pametna brojila, stanje daljinski očitava isključivo EDS jednom mesečno.


































mislim da bi to trebalo dati kumu narkomanu, da vodi uspesno, kao sto se uspesno obogatio svakim biznisom koji je zapoceo, od kako sam ja na vlasti…
Sve prilagođavaju evropskim standardima (kad smo već pod okupacijom), osim plata i životnog standarda. Moderna smo kolonija, okupirana od jacih.
A hoće li da nam ukinu naknadu za čitanje brojila koja stoji na računu?
Hoćete ukinuti naknadu za očitavanje brojila,mislim da je nerealno očitavati tromesečno,opet po džepu potrosaca,sta radite vise,ovo je zaista čista prevara i lopovluka.Užas.
Ako ću ja da radim njihov posao nek dođu oni da rade moj posao.