„Usled ledene kiše koja se na području Srema, Beograda, južnog Banata, Šumadije, Pomoravlja, istočne, zapadne i dela jugozapadne Srbije očekuje od 5. januara do 7. januara, RHMZ Srbije je pokrenuo sistem za prenos SMS hitnih informacija građanima. Na ugroženom području očekuju se veoma opasni uslovi za vožnju. Pripremite se i za moguće prekide u snabdevanju električnom energijom“, navodi se u upozorenju RHMZ.
Hitno upozorenje RHMZ-a, MUP preporučuje da se ostane kod kuće
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje zbog vremenskih uslova u zemlji. Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo je danas preporuku građanima da ostanu kod kuće zbog ledene kiše.
Sneg koji od jutros pada u Beogradu već je izazvao probleme u gradskom prevozu, a otkazani su i preusmereni pojedini letovi sa beogradskog aerodroma.
„Očekuju se veoma opasni uslovi za vožnju“, navodi se u SMS poruci koju su dobili građani.
Dodaje se da su mogući prekidi u snabdevanju električnom energijom.
„Usled ledene kiše koja se na području Srema, Beograda, južnog Banata, Šumadije, Pomoravlja, istočne, zapadne i dela jugozapadne Srbije očekuje od 5. januara do 7. januara, RHMZ Srbije je pokrenuo sistem za prenos SMS hitnih informacija građanima. Na ugroženom području očekuju se veoma opasni uslovi za vožnju. Pripremite se i za moguće prekide u snabdevanju električnom energijom“, navodi se u upozorenju RHMZ.
Sneg koji od jutros pada u Beogradu već je izazvao probleme u gradskom prevozu, a otkazani su i preusmereni pojedini letovi sa beogradskog aerodroma.
„Očekuju se veoma opasni uslovi za vožnju“, navodi se u SMS poruci koju su dobili građani.
Dodaje se da su mogući prekidi u snabdevanju električnom energijom.


































Sta ovi upozoravaju nek se obrati nas dragi vucko
Cvrc, uplašio se Oskar, pa krizira.
S putari i sluzbe zzzzzzzz
A putari i sluzbe zzzzzzzz !!!
I to bas na Bozic , uglavnom kada su verski praznici stizu velika upozorenja
A šta mislite kako je u Sjenici Tutinu gde zna sneg biti 1,5 metara.
A šta mislite kako je u Sjenici Tutinu gde zna sneg biti 1,5 metara. Možda prošle god.
Srama vas da vas bude ko je ostavio takav komentar?
KO preživi 👋🏻🤪 pričaćeee