Strašna tragedija u Ivanjici: Dečak popio otrov, mislio da je sok
Dečak N.P. (12) iz okoline Ivanjice preminuo je juče u bolnici u Beogradu, nakon što je u subotu slučajno popio otrov za prskanje voćnjaka misleći da je sok. Kako nezvanično saznajemo, on je roditeljima rekao da je popio dva gutljaja, nakon čega je odmah primljen u bolnicu u Ivanjicu gde je u prvim satima bio stabilno, ali je imao mučnine i stomačne tegobe.
Kako saznaje Blic, iz bolnice u Ivanjici su ga odmah poslali u Čačak da se urade dodatne pretrage. Međutim, odmah po prijemu poslat je za Beograd.
– Doktori nisu uspeli da ga spasu, otrov je bio toliko jak – kaže izvor „Blica“ upoznat sa slučajem.
Građani Ivanjice su u šoku zbog tragedije koja ih je zadesila. Za preminulog dečaka svi imaju samo reči hvale, kao i za njegovu porodicu.
– Danas su deca u školi preplakala, niko ne može da veruje šta se dogodilo – kaže naš sagovornik.
Kako prenose mediji, dečak je najverovatnije pomagao roditeljima u malinjaku, što je mnogim Ivanjičanima dodatni izvor prihoda.
__________________________________________________________________




































I sta cemo mi da jedeme iako je u malim kolicinama ali je otrov.
Pesticidi imaju karencu i to je ispisano na pakovanju. Da li poljoprivrednik to postuje, to je drugo pitanje. Sredstva se razblazuju prema uputstvu za upotrebu. Kasno je sad komentarisati. Od te plasticne ambalaze i kesa cela Srbija je naruzena, a sad i ovaj slucaj.
Jadno dete, neka počiva u miru. Ali ovo je još jedan znak da voćari ne biraju kakvim otrovima prskaju voće i povrće koje potom ide na naše trpeze. Da, u manjim količinama, ali mi jedemo svaki dan. Niko ne priča koliko je našim proizvođačima ili preprodavcima, voća vraćeno iz izvoza zbog sadržaja teških otrova koji su zabranjeni u evropskoj uniji, ali kod nas to prolazi. A sad je nažalost i njihovo dete zbog otrova nastradalo. Pa nek se žale malinari za 4 meseca kako im se ne isplati gajiti malinu itd, samo čekam objavu sa plakanjem o našel crvenom zlatu!!!
Ne jedem ni maline ni jagode, to je prepuno raznih hemikalija.
Strašno. Jadno dete. Počivao u Carstvu Božijem. AMIN. A neka babe i dede, roditelji, familija i svi ostali prskaju i dalje sve što stignu. Nije dosta što crkavamo od raka i Tomahavk bombi sa osiromašenim unanijumom već nas i rado usrećuje raznim pesticidima i hranom zagađeno istim.
Nemoj tako bako, pa oni hoce da se obogate, da ima vise na kilo, da se vece pare uzmu, nema veze sto to nije jestivo, dodaju oni vise tog otrova, za svaki slucaj.
Kod nas jedino ovi sto uzgajaju marihuanu ne koriste pesticide i herbicide.
Pre deset godina sam proveo 10 dana na Javoru i čuo strašnu vest. Uzgajivači malina masovno prskaju maline nekim otrovom koji se prodaje na crno, koji nije legalno uvezen, koji nema nikakve sertifikate, uputstvo za upotrebu, sve se radi po sistemu rekla-kazala.
Tragedija se dogodila, strašno, moje saučešće. Krajnje vreme je da se inspekcujske službe pozabave sa tim otrovima, svi se mi trujemo, ako nema kontrole, čime se prskaju maline, kako, kojim rastvorom, kada itd.