Crna Gora ne priznaje diplome fakulteta koji su završili i čačanski funkcioneri
Vlada Crne Gore je danas, zbog oduzimanja dozvole za rad, privremeno je obustavila priznavanje obrazovnih isprava stečenih na Univerzitetu Megatrend i fakultetima u njegovom sastavu: Fakultetu za kulturu i medije, Fakultetu za poslovne studije, Fakultetu za umetnost i dizajn, Pravnom fakultetu i Geoekonomskom fakultetu.
Kako je saopšteno iz ministartva prosvete i nauke, obustava će važiti do pribavljanja neophodnih informacija od nadležnih organa republike Srbije, nakon čega će se odlučiti o njenom daljem trajanju.
– Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) na ovaj način jasno pokazuje da ostaje dosljedno u primjeni propisa i preduzimanju mjera u cilju zaštite obrazovnog sistema i tržišta rada Crne Gore od upliva nelegalnih obrazovnih isprava – saopšteno je iz MPNI.
Univerzitet „Megatrend“ ostao je bez dozvole za rad, ali u decenijama za nama odštampao je na desetine hiljada diploma.
Te diplome, najviše su završavače u rukama političara u Srbiji ali i u regionu. I nije samo u pitanju Megatrend, već desetine raznih fakulteta. Koliko je to postao ozbiljan problem svedoči primer Bosne i Hercegovine i Crne Gore, gde je u toku masovna istraga oko porekla diploma, a izmenama zakona predviđeno je da onaj ko ima u rukama lažnu diplomu može završiti u zatvoru do pet godina.
Ni čačanski političari nisu bili imuni na diplome sa privatnih fakulteta i najveći broj poseduje upravo te diplome. Kako su stečene čekaće promenu vlasti, jer su radikali i omogućili devedestih godina osnivanje privatnih fakulteta i izjednačavanje sa državnim.
Diplomu Megatrenda poseduje direktor Turističke organizacije Vojin Jakovljević stekao je diplomu diplomiranog menadžera (240 bodova) na Fakultetu za menadžment u Zaječaru, Univerzitet Megatrend.
I pomoćnik gradonačelnika Miloš Stevanić je završio Megatrend, smer odnosi s javnošču i to sa ocenom 7,03.
Direktorka za KOD „Kosta Novaković” Vesna Nikitović stiče diplomu „Inženjer organizacije” na Višoj poslovnoj školi u Novom Sadu 1996. godine, u 36 godini života i sa tom diplomom postaje direktor 2010. godine. Kasnije (2016.god.) stiče diplome strukovnog ekonomiste (180 bodova) na Univerzitetu „Džon Nezbit” („Megatrend”) i diplomiranog ekonomiste („Megatrend” 2017. godine). Interesantno je da diplomirala 2016. i 2017. godine pre dobijene dozvole za rad fakulteta koje su ih izdale.






































Vi to pisete oni i dalje vladaju? Konkretno za mesto koje Stevanic obavalja i ne treba fakultet kao uslov. Za ove druge treba.
Ovaj novi pomocnik za drustvene delatnosi, gde je on zavrsio i sta? Deluje jako ruralno tip.
Svi drugi, gde su zavrsili i sta?
Vucic i sns su od srbije napravili sprdnju, sa svako moze da bude direktor itd, samo da je botina ona najgora raspala i bez morala i srama.
E eto, to je profil ljudi i sta mi dalje ovde tupimo. Nego idite i udrruzujte se, pricajte sa narodom i da ih vise smenjujemo
Neka dodje ko god, samo da oni nemaju vise dodira sa drzavnim sistemom. Neradnici, neznalice, nemoralisti, nesoji
Ma svaka im čast, razlog više da povuku svoje iz Srbije. Nije im bilo dosta što su studirali o trošku Srba još su ostali i to na rukovodećim mestima, povezani kao creva. Isto važi i za Bosance, a ova radikalska polupismena stoka da čisti ulice, trimeriše i testeriše ceo dan. Teže slučajeve u kamenolom
Crna Gora je preozbiljna priča za ovu našu trulu banana drzavu.
Na žalost, neki privatni fakulteti su zloupotrebili svoju osnovnu delatnost. Trka za brzim parama! Sve je to krenulo od diploma funkcionera DOS-a. Sada se samo razgranalo i obesmislilo prave studente. Crnogorci se i dalje školuju džabe u Srbiji, drže glavna mesta a ovamo pljuju po nama. Hitno im ukinuti sve privilegije, da nešto ostane i za studente iz Srbije, bilo koje nacionalnosti.
Ne treba da prizna diplome iz cele Srbije, jer su i beogradski funkcioneri ih kupili. U Srbiji je to najveći biznis i prevara.
Sve se slazem ali da uzimamo CG kao neki parametar je smešno. Cg za vašu informaciju ima najveći broj visko obrazovanih u Evropi. Imaju ko zna koliko ovakvih “ fakulteta“ od Pg, Bd i sela mnogo manjih od recimo Čačka. O Bih da ne govorim. U autobusima idu u zavrsavaju farmaciju. A za sve ostalo se slažem oko kadra sns ma gde bili.
ZASSTO IDETE TAKO DALEKO.CIM JE DOS.DOSSAO NA VLAST SVIM STUDENTIMA LOJI LUPALI U SSERPE POKLONILI DIPLOME ITO NEKOLIKO HILJADA DIPLOMA.I SSTA IMASS SADA OD ELITE U SRBIJI KOKOSSARE.PITAJTE KRADUCKALO KAKO JE BILO.GDE PN ZAVRSSI FAKULTET.ALI ZA VAS JE DOKTOR .ILUN…NEMOZETE GA MACI SA VLAST NIKAD.HOCE GA NAROD.SEDI PIJE I JEDE ALI SA NARODOM SA SELJACIMA SA RADNICIMA ,PENZIONERIMA I ONI GLASAJU ZA MILUNA…SRP..ZA MILUNA.OSTALO VAM DA SA KRADUCKALOM KOKODACETE.NEMA VAM SPASA DIGNITE RUKE OD POLITIKE..POSLANIK U SKUPSSTINI MOZE DA BUDE I BEZ FAKULTETA KAO SSORMAZ IZ SMEDEREVA ZA NJEGA GLASAJU NJEGOVI CIGANO I ON IMA MANDAT.
Sve sporno proveriti,oduzeti diplome i funciju i strpati u zatvorPohapsiti glavne Baje koji su omogucili,uzeli pare i potpisali ilegalne diplome.
Z A T V O R ZA S V E.!!!!
Svojevremno su sa ovim kvazi fakultetom imali bolji prolaz nego sa drzavnim. Samo lova i sve moze
Svi koji rade sa lažnim diplomama,po promeni vlasti će krivično odgovarati i vratiti sav novac koji su putem prevare zaradili!
Da, jer novi koji će da dođu neće biti kao ovi sad. Sigurno je tako.
Stevanić je očigledno počeo ozbiljno da izbegava Dušana Radojevića.
To je posebno bilo vidljivo na Dan grada, kada mu je uprkos obećanju da sedi u prvim redovima ipak to nije bilo obezbedjeno, što je rezultirao da mladjani Radojević i napusti svečanost.
Kad se naskace na zenu druga😂😂😂
Ozbiljan novac su pokrali a sta su zavrsili i kako su zavrsili više nije ni bitno, opštinska kasa je prazna.
Takvi nam vode grad a mladosti odlazi.Njima je važno samo koliko će novca da uzmu za sebe.Zna se u ovom gradu ko su bili,koje skole završili, šta su imali a kako sad.zive.Uzas!!!
Šta bi sa 100000,00 crnogorskih studenata koji su na protekciju i crnogorske veze kupovali diplome po Bg. A usput se bavili kriminalom, silovanjem. Primera Zeke pećanca, koji teče i penziju u BG, kao direktor Coca Cole. To su uspešni zapadni menadžeri, Šta bi sa kragujevačke diplomama doktoratima. Pa sa BG. O KOJIMA SE I DALJE ĆUTI.
Braća Crnogorci, rod naš, pokazali su da znaju šta je čojstvo i junaštvo u svim odsudnim trenutcima naše istorije, pa tako i sada, kada nismo ista zemlja, ali je za Srbiju vrlo liše vreme. Braneći prave vrednosti branite i nas.
Ko o čemu crnogorci o poštenju! Dobar vic. Sad gutaju i poštenje i još ponešto…od nečega mora da se živi.
Zasto preskačete jos uvek aktuelnog gradonačelnika…sustinski je on najodgovorniji za stanje u gradu
А Монтенегрини признају дипломе из Скадра, Приштине,Рожаја,штакажете
Koji su to fakulteti, priznajem samo državni. Kad položiti Ekonomiku preduzeća Prof.Stevana Kukoleče ili Cene Prof. Pjanića i tako redom javite se.
Sta je sa i ivanjica ima ,koliko tek njih ima sa istim diploma.a ,neko cese vero atno baviti i time.
Ajde Srbijo preispitaj diplome po Srbiji. Nek se vidi ko nam vodi javna preduzeća i ustanove. Sve same školice iz podruma a zaseli pa još misle da znaju. Posebno nekakvi menadžmenti koje oni prozvaše fakultetima. Jad i beda, kad bi se sve pročešljalo i planeta bi zastala od bruke i čuda. Jadni smo od silnih stručnjaka, a narod će da plaća buzdovane do sudnjeg dana…
Kakvu diplomu ima Veljo Ilić, Slobodan Jolović. Kakve diplome u organima uprave u Čačku( poreska, carina, opština SUP) imaju njihovi radnici.
oPET PAUSALNE OCEN, vELJO iLIC SE NE RAZLIKOJE MNOGO OD OVE SNS BAGRE , ALI JE ZAVRSIO TEHNOLOSKI FAKULTET U bEOGRADU DAKLE DRZAVNI FAKULTET, MAGISTIRAO NA DRZAVNOM FAKULTETU, NEKO MU JE URADIO MAGISTARSKI RAD IU BIO JE TO DOBAR RAD.
Pa to kraljevi, neka se vaši školuju kod kuće, šta će kod nas. Bravo i hvala.
Бежанићу, од којих је твоја диплома правног факултета? С обзиром да си се успешно показао у манипулацијама око лојалних избора у Чачку 2024. мора да је и твоја диплома са неког мега, сега факултета?
Caci Stevanic i Jakovljevic zavrsili neke tzv.fakultete a gde je zavrsio komunjara Trnavac,Leposavic Dif ,strasno.
Kumic furundzija platio guzom fakultet,urnisali su mu zugu.
Како сте поздрав свима од срца Дуца и мајка му Радојка дођи те на кафу.
Zasto tinljudi ne rade u struci a ne u politici. Ili otvore privatnu delatnost
Ne može Vojin koji ke diplomu platio 700 e da uči Stevanića kojo je diplomu platio 2000e. Prema ovoj računici najveći naučnik je Mira Djoković ker je u ratama platila diplomu skoro 3000e. Odmah do nje je veliki stručnjak Bojović sa 2700e. Bratuljević je u Beranama azavršio sa dva ručka čitav fakultet i jedno prase dao kažu. Trifunovića su malo i propitali na pijaci za 500e plus odradio viseće delove kuhinje. Dobro smo mi i živi ko nas je zajahao
Zasto se bavite manipulacijama, Vojin je platio ne 700e, već 7000e, tako da nemojte vise pricati gluposti i lažete ovaj napaćeni narod . Naobrazovaniji je Vojin i najskuplju diplomu ima od svih funkcionera.
Hahaha najveći naučnik koji najviše plati diplomu. Genijalno. Ako ikada dodje do promene vlasti procesuirati ih sve. Imovinu oduzeti. Obrnuti zakon o dokazivanju doneti. Ako ne možeš dokazati odakle ti pare za stan oduzimati se.
Hoce neko da me ubedi da se sa lovom ne zavrsavaju i drzavni fakulteti!
Pa tamo je jos veca korupcija, a bila je i pre 30-49 godina kada su tako zavrsavali tatini sinovi i kceri
Sta je sA ivanjicom,au tek tu koliko ih je,
Svaka im cast.Crna Gora je drzava koja ABD ulai u europu.Tamo ne trebaju glupane.Kad ce se to desiti od hrvatske do makedonije.Nwk nam je boh na pomoci.
Najteže bilo da se ode do Beograda da se odnesu pare.
То је велика трагедија кад Министарство просвете Црне Горе не признаје дипломе са неког од наших приватних факултета. А ко их још не признаје… ?
Zar se predsednik republike i bivši premijer nisu zalagali da privatni fakulteti imaju prednost nad državnim.
Hajde da pogledamo istinu u oči. Nisu to radikali izmislili, nego samo usavršili. Sa promenom radikalske vlasti nećemo zaustaviti prodaju diploma i napredovanje onih koji ih imaju. Brojno je to i otporno pleme.
Od 10 diploma u Srbiji bar 8 je nelegalno na ovaj ili onaj način.Zato nam i država i funkcioniše ovako. Odnosno ne funkcioniše ništa osim korupcije,mita, prevara,lopovluka i neznanja. A tek diplome raznoraznih poslovnih viših škola ? Sve se štancuje za pare. Zato nam je ovako !
Odlicno, povucite sve svoje iz Srbije i eto masoj deci slobodna radna mesta.
Po vaši komentarima ispade da niko nije normalno završavao fakultet već samo kupovinom. Bas preterate. Pitanje je koliko je sve tačno.
Srbiju bi trebalo zatvoriti u karantin, kao u filmu Gorana Markovića, Variola Vera i čekati da se oslobodi radikalskog virusa, pa ko preživi može u Evropu.svi lekovi i vakcine su dobrodošle.
A sto je Kole otresao celu Stevanicevu upravu na celu sa Tofijom i Radanovicem.Hahahah
Ajde malo sa proverom po unutrašnjosti. Čik ako imate petlju. Zemlja plače za istinom a prevaranti mašu lažnim menadžment diplomama.
E moj Care Lazare kakvi su ti potomci.
Trebali su da studiraju na limarskom fakultetu kao Ostoja pa čudo bi napravili
KADA BI KOD NAS PONIŠTILI PRIVATNE,KUPLJENE,DIPLOME,MORALIBI DA NA MNOGA DIREKTORSKA MESTA POSTAVIMO OVE UVEZENE IZBEGLICE,DA SE NEBI IZGUBIO PROCENAT INTELIGENCIJE
Све завршене државне школе и факултети без обзира на успех су равноправно у запошљавању и примарни на све остале завршене брзо метне школе
E Deki, moram da te nediram jer sam završila državni fakultet u KG pre 33 godine. Svaki ispit smo morali pošteno da odradimo od šestice do desetke. Mnogo je kolega ostalo na drugoj, trećoj godini, a da do danas nisu diplomirali. Teško je bilo položiti cene planiranje.. Kod Senića je po nekoliko studenata samo položilo planiranje u roku. SADA JE SASVIM DRUGA PRIČA, ZAHVALJUJUĆI PRIVATNIM FAKULTETIMA
…
Počni li da proveravaju diplome pade cela vlada i pola poslanika a sve državne firme bi ostale bez direktora i savetnika.
Чланови мафије не подлежу законима који важе за просту рају !
Sto ih ne zatvoriste od 2000 do 2012 godine kad zte bili na vlasti Stoko nepismena
Sta kazu komunjare ,Sps,gde su njihovi zavrsili fakultete,zasto Megatrend cuti,Dule Mufta,itd.
Dobro, a šta je sa bosanskim fakultetima : Bijeljina, Zvornik, Istočno Sarajevo, Tuzla ma koliko hoćeš…
Međutim, to je sad ogroman broj „kadrova“ koji su se uhlebili a o njihovoj sudbini bi trebalo da odlučuju njihove kolege sa istih „fakulteta“ koji su na političkim funkcijama. Znači, nema od toga ništa.
I da budemo na čisto i žuti su se školovali na istim mestima.
Nije samo prosveta osveta loših đaka.
Vi smenite kad dodjete na vlast. Malo sutra, ti isti samo preobuku dres i opet isti su na vlasti. Pa vi niste svesni, pa oni najbolje slušaju.
Privatni pravni…Union takodje
Jer to onaj“fakultet“gde su 7 profasera uhapseni zbog prodaje lazni diploma pre vise godina?
Sta smo docekali da nas najveci sljam vodi. Cacani pametni,hrabri,posteni ljudi a vodi ih najveci sljam na svetu !
Kad se samo setim mojih dana i noći provedenih nad Obligacionim pravom od juna do septembra davne 84 godine. Smeo bih da glavu zalozim za tvrdnju da prosečan diplomac sa Megatrenda, FABUS-a i sličnih „univerziteta“ toliko nisu proveli nad knjigom za sve vreme svog školovanja.
E sad su nam to direktori javnih ustanova i preduzeća.
Najveći eksperti koji su nas doveli dovde su završili državne fakultete: Milošević, Šešelj…
Pametna odluka, studenti iz Crne Gore upisujte drzavne fakultete u Srbiji , mada ima i korektnih privatnih univerziteta. Sto se tice megatrenda to je „zlo“ srpbskok visokoskolskog obrazovanja.Treba mu jednostavno oduzeti akreditaciju.
Pajserova diploma je takodje sramota klasicna
U nedelju 28.12 svi potpišite zahtev studenata za odrzavanje vanrednih parlamentarnih izbora.A kada budu izbori ,svi izadjite i SNS-u neće biti dobro
Зар Вучић да остане без ЋАЦИ кадрова.
Novac,razne veze rodbinsko kumovske to je uvijek bilo i bice nezavisno ko je vlasti samo je razlika i borba ko ce da zajase,sustina se ne mijenja 80% drustva isto bi kralo i radilo isto samo hoce da umesto Aca kr…de neko drugi
Svuda je isto po celoj bivšoj „Jugi“. To traje već više od 30 godina.
Predlažem da se sprovede legalizacija diploma. Sve takve diplome treba poništiti. „Organizatore“ treba uhapsiti i strogo kazniti. Takođe i sve tako stečene „diplomce“.
Meni zanima zašto bivša „demokratska“ vlast nije zatvorila te privatne fakultete i donela odluku o proveri diploma stečenih na istim. Jel zato što ni oni nisu ništa bolji od radikala?
Ja sam završio megatrend, bio sam odličan učenik u srednjoj školi, upisao državni fakultet, ali ga nisam završio, kasnije sam u tridesetim godinama upisao megatrend, predavači su bili da državnih fakulteta,postojali su udžbenici i predavanja, ali mnogo ređa nego na državnim fakultetima, svi ispiti su polagani, usmeno ili pismeno, realno polaganje je podrazumevalo jednu jaku trojku ili četvorku u srednjoj ekonomskoj školi, id nas četrdeset upisanih četiri godine je završilo petnaestak, eto to je realna slika, napominjem da su u mom gradu otvorene mnoge škole, na kojima se diploma kupuje, po skraćenom postupku, kao fakulteti npr predsednika Tome Nikolića, ali njih niko ne pominje, dakle Megatrend jeste simbol ove pojave, ali ima mnogo gorih primera od njega, meni je mrgatrend dao osnovne pojmove iz ekonomije, pošto sam ja bio prirodnjak, tako da mi je pomogao, prosek mi je bio 8,6., i još nešto, niko ne govori da je npr u Titovoj Jugoslaviji postojala odlično razvijena šema ovakvih škola za brzo sticanje diplome, takođe niko ne pominje da se državnim fakultetima takođe kupuju ispiti, znam čoveka koji je na medicini dao tri teška ispita za mesec a tata mi lekar.
I Megatrend i Union treba ukinuti a diplome ponistiti.Odgovorne u zatvor a i one koji su kupili diplome .Sve sto su sa njima (laznim diplomama) okoristili da vrate jer su prevaranti i nikakvi strucnjaci. Prvo cistku po beogradskim opstinama.Izmisljena radna mesta,kupljene diplome,visoke plate i ne dolaze na posao .Uzas.A puno komunalnih problema koji se ne resavaju godinama jer nema para a ima za ovakve trutove.
Sunovrat je krenuo sa tzv suvaricama,stipe suvara,nastavio sa Bolonjskom prevarom,eskalirao sa privatnim fakultetima po selima i benzinskim pumpama,a konacan udarac silni doktorati ,“naucniradovi“sa temama npr macka voli ribu
Ja sam jednu godinu bio predavač na Megatrendu. Do juna niko ne izlazi na ispite…u junu dodje par studenata uzme pitanja i ode. U septembru (odeljenje je u Kraljevu) dodje rektor na ispit i kaže mi:Kolega, znate li da je kod nas prolaznost 85%? A ja: U redu, malo ćemo sniziti kriterijum. A on će: A prosečna ocena je 8,7… Istog dana dao sam otkaz. E tako je braću na Megatrendu
Ne znam da li ste Vi stvarno bili profesor na Megatrendu, ali to nije tačno. Moja ćerka je završila fakultet i master na istom. Imala je nekoliko ispitnih rokova u godini. Polagala je svaki ispit na fakultetu. Nije platila ni jedan, više nego što se plaća prijava za ispit. Poznajem ljude sa državnih fakulteta, koji pojma nemaju u svojoj struci. Privatni fakulteti se, moguće, lakše završavaju, jer nema viška gradiva.
Ne vredjajte krimose oni su zaštićeni GRESKA TESkyA
Rista iz Beograda laž za Union tamo da položiš ispit treba dosta znati nelažite
Samo lupate
Najpismeni je Ilo Mihajlovski, jje.e SNS kamo hoce a neda pare za laznu diplomu.
Laž za pravni fakultet Union
Zamisli vise ne priznaju Beogratski univerzitet, Vracar bi se ispraznio.
Mira Zorić moj sin je na fakultetu Union student ima redovno predavanja kologvije i ozbiljno ući da bi dobio pozitivne rezultate
Dragan Aleksić Beograd na svakom fakultetu su moguće mutne radnje što ne znači da fakultet Union ili Megatrend nije dao dobre rezultate
Hvala Vidoje na tvom komemtaru jer ti jedini vidis da se radi samo protov SRBA. Da i to malo sto ima u Crnoj Gori da ih unste. Kao da Albanci ne kupuju imaju para koliko hoces od svercanja droge u Evropi i Americi
Hvala Vidoje na tvom komemtaru jer ti jedini vidis da se radi samo protov SRBA. Da i to malo sto ima u Crnoj Gori da ih unste. Kao da Albanci ne kupuju imaju para koliko hoces od svercanja droge u Evropi i Americi
Počni li da proveravaju diplome pade cela vlada i pola poslanika a sve državne firme bi ostale bez direktora i savetnika.
Gde je diplomirao Stefan Petrovic posle zavrsenog 3. stepena u Masinskoj i na osnovu te nove diplome dobio radno mesto i opstini? Svima ponistiti diplome i da vrate sav novac stecen na osnovu lazne diplome, tj. razliku u plati izmedju stvarno stecene diplome i kupljene…
Razočaran sam,taman sam se spremao da idem u Cacilend,da učim.
Aco Srbine!!!!!!! Sto sklanjas
Cacilend.
Jeli to Brisel !? Ili Tramp !?,ne daju ti akriditaciju.
Шта је са дипломама новопазарских тутинских и диплома са Косова и Метохије?
Ahahahahhahahahaha KAKAV SLEPAC… Prosek 7,03, jedva koja osmica, a još kupio diplomu! Živote…
A, sta je sa Banja Lukom i privrednom akademijom Novi Sad i jos mnogo drugih koji su stancovali diplome i doktorate kao na stampacu?
Ti ljudi ne znaju gde im se nalazi fakultet, a kamoli sta su zavrsili.
ako predsednik toma kupi diplomu od dula munte,sto ne bi i ostali.zli jezici kazu da vucic nije zavrsio ni prava,ni dif. da nije i on dulov student.informacija od javnog znacaja nije dobijena sa pravnog koji je broj av diplome.on je doktorirao na huljinom privatnom faksu,ali mu je hulja i na funkciji jos uvek glavni mentor.nema drzavne kadrovske komisije,vec partijske postsprdacine,sa drzavom.ovo je osveta losih daka.
Ovo sa Megatrendom je nastavak prakse „držite lopova“. Žrtvovanje jednog privatnog univerziteta koje bi trebalo da pošalje poruku širokim narodnim masama da su svi ostali ispravni. Znamo svi da nije tako. Dekani i profesori državnih fakulteta su autonomiju univerziteta shvatili kao dozvolu da mogu šta hoće i kako hoće. To će im se obiti o glavu uskoro.
Све је ово почело од комуниста када су људи директно из кондура завршавали факултете,погледајте ко предаје у школама-завршавали факултете у Новом Пазару,Лепосавићу,а у Крагујевцу је десет професора оптужено за издавање лажних диплома и ником ништа,то је Србија,а ко су нам директори школа,све сами дунстери који су преко 20 година директори и упоредите шта су имали пре а шта сада,пре свега куће!!!