Odbornici opozicije poručili užičkoj policiji: Vi ste sramota Užica
Deo odbornika užičke opozicije i nekoliko građana okupili su se danas ispred Policijske uprave u tom gradu i protestovali zbog toga što su policijaci iz Užica učestvovali u prebijanju učesnika sinoćnjeg protesta u Valjevu.

Poruka užičkoj policiji Foto: Privatna arhiva
– Vi ste sramota Užica – poručili su užičkoj policiji odbornici Marija Trifunović, Tatjana Aleksić, Dragan Aleksić iz GG Užička republika i Vladan Sinđić iz Zeleno-levog fronta, noseći transparente s takvim natpisom.
https://www.ozonpress.net/hronika/valjevce-terorisala-policija-iz-uzica-pozege-priboja-i-prijepolja/
Oni su se, navode, spontano okupili da izraze ogorčenje brutalnošću pripadnika Policijske uprave Užice prema učesnicima valjevskog protesta.
– Ne možemo da podnesemo toliko nasilje policije prema srpskoj omladini i narodu. Celu noć niko od nas nije spavao, jer smo gledali stravične prizore – rekla je odbornica Marija Trifunović.
Ona i njene kolege odbornici, objasnila je, došli su ispred policije da „javno saopšte „ko je sramota Užica“.
– Oni su velika sramota. To će biti sve dok idu da biju građane i dozvoljavaju huliganskim hordama da obuku njihovu uniformu i da stanu pored njih – poručila je odbornica Marija Trifunović.
Na okupljanje odbornika koji su, osim transprentima, nezadovojstvo izražavali i pištaljkama, policija nije reagovala.
_________________________________________________________





































Gde su ČAČANSKI odbornici i opozicija… Sramota
Vi ste svi za robiju dugogodišnju.