I pored loših vremenskih uslova, Vesnić bio drugi u Sloveniji
Pretposlednji vikend FIA Evropskog šampionata na brdskim stazama (FIA EHCC) u trci u Ilirskoj Bistrici u Sloveniji, automobilista Milovan Vesnić iz Užica osvojio je drugo mesto.
Miljolo, njegov glavni konkurent, pobedio je u toj trci i, nakon uspešne sezone, obezbedio titulu za ovu godinu.
Trkački vikend u Sloveniji, navode iz Vesnićevog tima, nije bio lak, zbog promenljivih vremenskih uslova.
Zbog obilne kiše tokom treninga, navode, bilo je vode na stazi, pa je u trci u nedelju bilo mnogo izletanja, što je izazvalo prekide, pa je takmičarski dan trajao do sumraka.
Vesnić je naveo da je to „bila to jedna od težih trka ove sezone“ i da je „staza nakon kiše u subotu bila izuzetno klizava, a brojni udesi i prosuto ulje po stazi dodatno su pogoršali situaciju“.
– Dao sam sve od sebe i na iskustvo sam postigo odlična vremena, ostavivši iza sebe mnogo jače automobile. Činjenica da sam u konkurenciji od više od 200 automobila uspeo da budem u samom vrhu izuzetno me raduje i veoma sam zadovoljan drugim mestom – kazao je Vesnić.
Poslednja trka sezone voziće se za tri nedelje na stazi Buzet u Hrvatskoj, a naš trofejni automobilista tamo ide kao drugi u generalnom plasmanu.

– Bitka za srebrno odličje vodiće se između mene i Ribničeka. Njegovoj „škodi“ više odgovara teren na Buzetu ali, s druge strane, ja imam bodovnu prednost. Kao i uvek, daću sve od sebe, predaja nije opcija – poručio je Vesnić, posredstvom svog pres tima.
Foto: Privatna arhiva
__________________________________________________________




































