Mladi užički atletičar Mihailo Jakšić postao prvak Srbije
Mihailo Jakšić, član AK Užice, postao je prvak Srbije u kategoriji mlađih juniora u trci na 3.000 metara. Titulu prvaka za ovu godinu osvojio je na Prvenstvu Srbije u dvorani za mlađe juniore (U-18), koje je prethodnog vikenda održano u Beogradu.

Mihailo Jakšić Foto: AK Užice
Iako je pionir i tri godine mlađi od konkurentskih takmičara, Mihailo je nadmoćno pobedio, rezultatom 9:17,51 minut. Mladi talentovai atletičar se takmičio i u trci na 1.500 metara, što nije njegova primarna discilina, postigavši lični rekord od 4:13,90 minuta.

Mladi atletičari sa trenerom Željkom Čelikovićem Foto: AK Užice
U istoj trci je nastupio i Marko Mićević, njegov klupski kolega koji je, takođe, istrčao lični rekord od 4:42,99 minuta. Narednog vikenda članovi AK Užice učestvovaće na Prvenstvu Srbije u dvorani za juniore, koje će se održati u Beogradu.
_____________________________________________________________




































